Nacon, Ekim ayında Sony’nin birinci sınıf DualSense Edge kontrol cihazıyla aynı fiyat olan 200 dolarlık satış fiyatıyla piyasaya sürülecek olan yeni PS5 kontrol cihazı Revolution 5 Pro’yu resmi olarak duyurdu. Bu denetleyicinin en büyük özelliği, tasarımının bir parçası olarak Hall Etkisi kontrol çubuklarına sahip olması nedeniyle DualSense denetleyicilerin zaman zaman karşılaştığı çubuk kayması sorunlarını gidermeye yönelik görünmesidir.

Potansiyometre kullanan geleneksel kumanda kollarından farklı olarak Hall Effect kumanda kolları, küçük bir mıknatıs ve manyetik alan tarafından üretilen voltajı ölçen sensörlerden yararlanır. Bu, özellikle aşınan ve sonuçta sürüklenme sorunlarına yol açan temas noktalarına sahip normal kumanda kolları ile karşılaştırıldığında, bu kumanda kolları için genellikle daha dayanıklı bir tasarım ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlar.

Revolution 5 Pro’nun diğer özellikleri arasında PS4 ve PC ile uyumluluk, bu girişteki seyahat mesafesini azaltmanıza olanak tanıyan bir tetikleyici engelleyici ve çok çeşitli özelleştirme seçenekleri yer alıyor. Kontrol cihazı üç set ağırlık, farklı boyutlarda üç farklı çubuk, üç set çubuk kafası ve kendisine kaydedilebilecek dört profil için yerle birlikte gelir. Özelleştirme, özel bir bilgisayar ve mobil uygulama aracılığıyla yapılıyor ve hatta kontrol cihazında profesyonel dövüş oyunları oyuncusu Mister Crimson ile ortaklaşa oluşturulan benzersiz bir D-pad tasarımı bile var.

Nacon Revolution 5 Pro denetleyici

“Revolution serisindeki bu yeni model, yıllar süren geliştirme çalışmalarının ve NACON’un oyun tutkusunun sonucudur. Mümkün olan en iyi kontrol cihazını, oyunculara üstünlük sağlayacak bir kontrol cihazını yaratmak istedik. Revolution 5 Pro, uzmanlığımızın en iyi yönlerini birleştiriyor , teknolojik yenilik ve ergonomi,” dedi Nacon’un aksesuar başkanı Yannick Allaert bir basın açıklamasında.

Hall Effect sensörleri, yeni nesil oyun konsollarının en büyük yeni satış noktalarından biri gibi görünüyor, çünkü Nintendo Switch’in halefinin yakın zamanda internette ortaya çıkan bir patent başvurusunun ardından bunları kullanacağı söylentileri var. Bir sonraki Xbox denetleyicisinin bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor, ancak FTC’nin Microsoft’a karşı açtığı davadaki mahkeme belgelerinin yakın zamanda sızdırılması sayesinde Microsoft’un ivmeölçerli ve daha sürükleyici yeni bir denetleyici tasarımı üzerinde çalıştığını biliyoruz. dokunsal geri bildirim teknolojisi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1