Özet

  • Lucifer, kaderini gerçekleştirmek ve Cehennemdeki lanetlilerin terapisti olmak için Rory’yi terk etti ve onların Cehennem döngülerini kırıp kurtuluşu bulmalarına yardımcı oldu.
  • Rory’nin zaman yolculuğu, zaman çizelgesini korumak ve yetişkin benliğinin var olmasını sağlamak için Lucifer’in onu geride bırakmasını gerektiren bir kader paradoksu yarattı.
  • Lucifer tarafından terk edilmiş hissetmesine rağmen Rory, sonunda onu anlar ve affeder; Cehennem döngülerini kapatmanın ve babasının sevgisine ve fedakarlığına güvenmenin öneminin farkına varır.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Lucifer 6. sezonun ana gizemi, Lucifer’in Rory’yi babasız büyüyecek şekilde neden terk ettiğidir. 6. sezon başladığında, Lucifer Morningstar (Tom Ellis), Tanrı olmanın eşiğindeyken, Lucifer’in yarı melek kızı Rory’nin (Brianna Hildebrand) ortaya çıkışı onu tamamen şaşırttı. Lucifer, Rory’nin görevi devam ederken kızını asla geride bırakmayacağını kanıtlamakla meşguldü. Lucifer Arc onun, Şeytan’a karşı ömür boyu süren kızgınlığının üstesinden gelmeye çalıştığını gördü. Aurora “Rory” Morningstar ilk kez Cehennemde ortaya çıktı. Lucifer 6. sezon.

Rory, Şeytan’ı öldürmeye en çok yaklaşan iki kişiden yardım istedi: Lucifer’in şeytani ikiz kardeşi Michael (Tom Ellis) ve Dan Espinoza (Kevin Alejandro). Rory kısa süre sonra Dan’i hayalet olarak da olsa Los Angeles’a geri getirdi ve o hızla Lucifer’la yüzleşti. Rory ayrıca annesi Chloe Decker’i (Lauren German) aradı ve Rory’nin söylediği kişi olduğu ortaya çıktı: Lucifer ve Chloe’nin, doğumundan öncesine zaman yolculuğu yapan yetişkin kızı. Rory yarı göksel bir varlık olduğu için diğer melekler gibi kendini gerçekleştirebilir. Lucifer’in ortaya çıkmadığı, Chloe’nin gelecekteki ölümüyle ilgili acı çeken Rory, zamanda yolculuk yetenekleri kazandı ve bu da işleri daha da karmaşık hale getirdi.

İLGİLİ: Lucifer Sezon 7 Neden Olmuyor?


Lucifer, Rory’yi Nasıl Terk Etti?

Rory, Lucifer’in onu ve Chloe’yi neden terk ettiği konusunda yüzleşmek için 2020’ye geri döndü. Rory Lucifer Terk edilme gerçekleşti çünkü Şeytan tüm lanetli ruhları kurtarmak için Cehennem döngülerini kırıp Cennete gidebilmeleri için Cehenneme döndü, bu yüzden baba Lucifer’in kızının büyümesini izlemeyi kaçırdı. Lucifer, 6. sezonda nasıl Tanrı olunacağını anlama arayışında, Dan da dahil olmak üzere bazı lanet olası kişilerin Cehennem döngülerini kırıp Cennete girmelerine yardım etti. Şeytan, asıl amacının Tanrı olmak olmadığını fark etti; bunun yerine Lucifer’in, onun gardiyanı olarak değil, şifacısı olarak Cehenneme geri dönmesi gerekiyordu.

Şeytan, her ruhun Cennete layık olmasına yardım etmek için yeraltı dünyasının terapisti olmayı seçti. Bu nedenle Lucifer, kaderini gerçekleştirmek için Los Angeles’ı terk etti ve Cehenneme döndü ve Şeytan, anlatılmamış binlerce yıl boyunca yeraltı dünyasında kaldı. Lucifer Cehenneme döndüğünde, onun yerine kardeşi Amenadiel’in (DB Woodside) yeni Tanrı olarak yükselmesine izin verdi. Sonuç olarak, Cehennem ve Dünya için en iyisini yaptı ve Lucifer, bunun için çocuğu Rory’yi terk etmek zorunda kaldı.

Lucifer, Zaman Çizelgesi Yüzünden Rory’yi Terk Etti

Lucifer, Chloe ve Rory kanepede

Lucifer ayrıca kızını ve onun zaman çizelgesindeki yerini korumak için Rory’yi geride bıraktı. Rory’nin zaman yolculuğu, Lucifer’in Los Angeles’ta kalması halinde ortadan kalkacak bir kader paradoksu yarattı. Şeytan ve Lucifer’in kızı, o dönemde birbirlerini sevmeye başladılar. Lucifer 6. sezonda Lucifer, hayatının gidişatını hatırladığı şekilde onu terk etmezse, Rory’nin yetişkin versiyonunu zaman çizelgesinden tamamen silme riskiyle karşı karşıya kaldı. Lucifer’in cehenneme geri dönmesi ve kızlarının babasız büyümesi için Rory ile Chloe’yi bırakması, yetişkin Rory’nin gelecekte asıl yerine dönebilmesini sağladı.

Bu aynı zamanda bebek Rory’nin büyüyüp 2020’ye geri döneceği ve kader paradoksunu başlatacağı anlamına da geliyor. Lucifer, Cehenneme dönmeden önce, Dan’in katili Vincent Le Mec (Rob Benedict) tarafından kaçırılan Rory’yi kurtardı. Lucifer ayrıca Rory’nin Le Mec’i öldürmesini de önemli ölçüde engelledi; bu, Rory’ye tıpkı babasınınki gibi kendi Şeytan yüzünü kazandıracak geri dönülemez bir hareketti. Lucifer, Rory’ye olan sevgisinden dolayı, kızının kendisine lanet vermemesini ve Şeytan’ın binlerce yıl önce yaptığı hataların aynısını yapmamasını sağlamak istedi.

Lucifer’in nihai seçiminin sonunda Rory ve Chloe’yi terk etme ironisi Lucifer 6. sezon, tıpkı Lucifer’in Tanrı’nın (Dennis Haysbert) Lucifer’i isyan ettiği için Cehenneme sürgün eden devamsız bir baba olduğunu düşünmesi gibi, Rory’nin de olmayan bir babayla büyümesini sağlamasıydı. Ancak Lucifer, 5. sezonda Tanrı’yı ​​anlayıp affetmeye başladı ve benzer şekilde Rory’ye olan sevgisi, Şeytan’ın kızının varlığını sürdürmesini garanti altına almak için onu büyütebilmeyi feda etmesine neden oldu. Lucifer 6. sezon ve sonrası.

Döngüyü Kapatmak Rory İçin Lucifer Kadar Önemliydi

Lucifer ve Rory müzik sahnesi

Lucifer başlangıçta Rory’yi terk ettiği için cezalandırılmış olsa da bunun için iyi bir nedeni vardı ve onun da bazı tavizleri yoktu. Babasının hayatındaki kendi varlığının ve ona olan öfkesinin ona Cehennem döngülerini kapatmasına yardım etme nedeni olduğunu anlayınca, onun bu yeni versiyonu lehine hemen geri adım attı. Bu nedenle Rory, ölmekte olan annesini son bir veda için ve Lucifer’den çok ihtiyaç duyduğu biraz zaman almak için bir kez daha görmek üzere geleceğe döner. Bu geleceğe geri dönme eylemi, Cehennem döngüsünü kapatmanın Lucifer için olduğu kadar Rory için de önemli olduğunu kanıtlıyor.

Geri dönmesi (ya da varoluştan silinmesi) kaçınılmaz olsa da, öfkesiyle yaşamayı ve yokluğundan dolayı babasını cezalandırmaya devam etmeyi seçebilirdi. Ancak, algılanan terkedilmişliğinin ardındaki açıklamayı gördüğünde Luciferbabasının planlarına devam etmesine izin vermek için merhametle eğildi.

Lucifer Rory’yi Terk Ediyor Sonu Hazırlıyor

Lucifer, Rory'ye sarılıyor.

Herkes mutlu sonla karşılaştı Lucifer Rory’yi terk etmesi sayesinde. İlk olarak gösteri, Lucifer’in Rory’yi terk ettikten sonra ne yaptığını ortaya çıkardı. Cehenneme gitti ve oradaki lanetli ruhlar için terapist oldu, cehennemin gardiyanı olarak hizmet etmek yerine cehennemi iyileştirdi. Bu aslında dizi yapımcıları Joe Henderson ve Ildy Modrovich’in 5. sezonda planladıkları bir karardı. ÇarpıştırıcıHenderson, Lucifer’in kendisini ve Cehennem halkını cezalandırdığını söyledi. Ancak kurtuluşuyla bunu güzel bir şeye dönüştürmesi gerekiyor. Modrovich bu düşüncelere ekledi.

“Tanrı olmak onun için hiçbir zaman doğru gelmedi. Ve onun için doğru olan şey öğrendiklerini geri vermekti. Eşsiz bakış açısı neydi. Düşmüş olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor. Kendi kendine olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor.” nefret etmek ve kendisini değerli hissetmemek ve bu onun süper gücüydü. Keşke başkalarına yardım edebilseydi.”

Üstelik final bölümü bittikten sonra daha da mutlu bir son olmuş gibi görünüyor Lucifer, Chloe ve Rory. Rory, annesi ölürken ona veda etmek için geleceğe gitti ve bu onun trajik hikayesini tamamlamasına olanak sağladı. Ancak o bir yarı iblis ve yarı melektir ve zamanda yolculuk yapma gücüne sahiptir. Henderson ve Madrovich’e göre Rory, Cennet ile Cehennem arasında seyahat etme yeteneğine de sahip ve bundan yararlanıyor. “Kanatları var, o bir melek ve her an uçabilir. Bunun herkes için açık olduğunu biliyorduk ve [left] orada olacağına hiç şüphe yok,” Modrovich açıkladı.sinema-1