Apple, iPhone 14 serisini kolayca onarılabilir hale getirdikten sonra artık nezaketini iPhone 15 Pro serisini geliştirdi ve cam arka onarım veya değiştirme maliyetlerini rekor düzeyde düşürerek düşürdü.

İster Avrupa Birliği’nin daha kolay onarılabilirlik, pil değişimi ve standartlaştırılmış USB-C bağlantısı yönündeki talimatıyla ister kendi iyi niyetiyle Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in iç kısımlarını çok daha ucuz arka cam onarımları için yeniden düzenleyerek harikalar yarattı.

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max ekran ve arka cam değişimi fiyatı

Apple’ın sertleştirilmiş Seramik Kalkan camı, iPhone 12 serisinden bu yana cep telefonunun ekranlarını koruyor. “Kalkan” olarak adlandırılan şey, düşmelere ve çizilmelere karşı, örneğin iPhone 11’de sahip olduğumuzdan daha dayanıklı olan bir alt tabakaya verilen süslü bir isimdir. Apple, bunun 4 kata kadar daha fazla düşmeye karşı dayanıklı olduğunu ve ardından düşmeye karşı daha dayanıklı olduğunu söylüyor testler kırılmanın gerçekten daha zor olduğunu kanıtladı.
Apple şimdi yeni bir titanyum çerçeve ekledi ve iPhone 15 Pro Arka camın bağımsız olarak değiştirilebileceği çizgi. Daha önce tamir atölyeleri, cam arka kısım çatladığında telefonun neredeyse tüm gövdesini değiştirmek için iPhone bileşenlerini kabuğuna kadar soymak veya kaplamayı soymak için özel lazerler kullanmak zorunda kalıyordu.

Her durumda, yeni çerçeve tasarımı arka panel değiştirme fiyatını %65 oranında düşürerek 549 dolardan sadece 199 dolara düşürüyor. iPhone 15 Pro Max Aşağıdaki karşılaştırma tablosundan da görebileceğiniz gibi. Artık basit bir kırık iPhone için OLED ekran değişiminden daha fazla para ödemek zorunda kalmayacaksınız, yaşasın!

Tamir ücreti iPhone 15 Pro Max Cam arka kısım artık Galaxy Z Fold 5’in 499 dolarlık katlanabilir ekran değiştirme fiyatından bile daha düşük! Şok edici olduğunu biliyoruz, ancak iPhone 14 Pro Max kadar yakın bir zamanda durum böyle değildi. Bu camın arka kısmının değiştirilmesinin maliyeti hala 549 dolar, bu da lanet olası 7,6 inçlik katlanabilir telefon ekranından daha yüksek! Başka bir karşılaştırma için, ön 120Hz ekranı Z Katlama 5 takas maliyeti sadece 129 dolar.

Apple iPhone ekran değiştirme ve arka onarım maliyetleri zaman çizelgesi

Apple’ın garanti veya AppleCare aboneliği olmadan onarım ve değiştirme maliyetleri her zaman oldukça… olağanüstü olmuştur, ancak aşağıda Apple’ın iPhone onarım maliyetlerinin zaman çizelgesinden de görebileceğiniz gibi, çok şükür o dönem sona erdi.

İster Avrupa Birliği’nin yeni çıkmış tamir edilebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik yönergelerine, ister iPhone 11 Pro Max’in arka panel onarım fiyatının 599 $’dan “yalnızca” 199 $’a kadar çıktığı bazı Apple tasarımı açıklamalarına teşekkür etmemiz gereksin. iPhone 15 Pro Max 2023 Apple iPhone mahsulünde kesinlikle en hoş karşılanan yeni gelişmelerden biri.telefon-1