Özet

  • İnsanlaştırılmış unsurları konu alan bir Pixar filmi olan Elemental, ilk beş günde 26,4 milyon izlenmeyle Disney+’ta başarıya ulaştı.
  • Film, Küçük Denizkızı’nın ilk izlenme sayısını aşarak Disney+’ın 2023’teki en iyi ilk filmi oldu.
  • Elemental’ın başarısı, Pixar’ın animasyon hikayelerine hâlâ ilgi duyulduğunu gösteriyor ve sevilen şirketin geleceği için umut sağlıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Şaşırtıcı ama muzaffer gişe geri dönüşünün ardından, Elementsel Gişe rekorları kıran Disney+ izleyici sayılarına ulaştı. 2023 Pixar filmi, ateş elementi Ember (Leah Lewis) ve su elementi Wade’in (Mamoudou Athie) birbirlerine aşık olmalarını takip ederek, elementlerin antropomorfize edilmiş temsillerinin günlük yaşamlarını sürdürdüğü bir dünyayı araştırıyor. Yayınlanmasının ardından, Elementsel eleştirmenler tarafından büyük ölçüde iyi karşılandı, ancak erken gişe sonuçları açılış tahminlerini karşılayamadığı için bir fiyasko olabileceğini öne sürdü.

Yaz aylarında uyuyanlardan biri olup inanılmaz bir gişe hasılatı elde ettikten sonra, Elementsel Disney+ sürümüyle daha fazla başarı elde etti Çeşitlilik hizmetin 2023’teki en yüksek performans gösteren oyunlarından biri haline geldiğini bildiriyor. Kullanılabilir olduğu ilk beş gün boyunca, Elementsel 26,4 milyon görüntüleme alarak rekoru aştı Küçük Denizkızı‘nin yalnızca 16 milyon izlenme sayısına ulaşan etkileyici çıkışı. Elementsel şu anda Disney+’ın 2023’teki en iyi ilk filmini elinde tutuyor ve o zamandan bu yana platformdaki en iyi animasyonlu açılışa sahip. Kırmızıya Dönüyor 2022’de.


Elemental’den Sonra Diğer 2023 Disney Filmleri Disney+’ta Karşılığını Alabilir mi?

ElementselDisney+’taki başarısı, stüdyonun yaz yayınlarındaki şaşırtıcı trendin parçası olabilir. İkisi birden Elementsel Ve Küçük Denizkızı sinemalarda izleyici bulmakta zorlandıktan sonra Disney+’ta gösterime girdikten sonra şaşırtıcı derecede güçlü bir tepki gördüler. Yine de Elementsel hit olmayı başardı Küçük Denizkızı Disney’in yaz boyunca gişede zorlanmasına neden olan bir dizi diğer özelliğe katılarak daha karışık bir tepki gördü.

Ancak her ikisiyle de Elementsel Ve Küçük Denizkızı Platformda güçlü izlenme sayılarına ulaşıldığından, izleyicilerin hâlâ bu projelere ilgi duyduğu açık ve sessiz tiyatro gösterilerinde başka faktörler de etkili olmuş olabilir. Yaz filmi sezonu, aynı anda vizyona giren çok sayıda yüksek bütçeli film nedeniyle oldukça kalabalık geçti. Meli Indiana Jones ve Kaderin Kadranı Ve Perili KöşkDisney+ filmleri güçlü izleyici sayıları topladığında stüdyo, filmlerinin ne zaman yayınlanması gerektiğini yeniden değerlendirerek her filme izleyici bulması için yeterli alan sağlayabilir.

Her ne kadar Disney’in diğer yaz filmlerinin de benzer bir yayın geri dönüşüne sahip olup olamayacağı henüz bilinmiyor. Elementsel‘nin rekor kıran geri dönüşü Pixar’ın animasyonlu geleceği için olumlu bir işaret. Sonrasında Işık yılı‘nin zayıf performansı ve Pixar’daki çeşitli ayrılıkları nedeniyle, sevilen şirket için geleceğin neler getirebileceğine dair endişeler oluştu. İle Elementsel sinemalarda ve şimdi de yayında uyuyan bir hit olduğundan, şirketin düşünceli hikayelerine ilginin devam ettiği açık.

Kaynak: Çeşitliliksinema-1