Ne bilmek istiyorsun

  • Starfield resmi olarak 6 Eylül’de piyasaya sürüldü, ancak Premium veya Constellation Edition oyuncuları 1 Eylül’den itibaren oynamaya başlayabilir.
  • Gamesight analistleri, bu erken erişim döneminde Twitch ve YouTube’da Starfield içeriğinin izlenme sayısını takip etti.

Oyun topluluğunun yıllardır Xbox’a özel olarak kabul edilebilecek en büyük lansmanı ele geçirmesinden bu yana sadece bir hafta geçti. Lansman sonrası analiz için Starfield yayın penceresine dönüp bakmanın zamanı geldi.

Oyun, Xbox Game Pass aboneleri için 6 Eylül’den itibaren ilk gün lansmanı olsa da, Starfield’ın Premium veya Constellation sürümleri için ön sipariş verenler, 1 Eylül’den itibaren herhangi bir sınırlama veya bilgi ambargosu olmadan oynayabilecekleri sınırlı bir Erken Erişim dönemine sahip oldu. Twitch ve YouTube için canlı yayın yapma veya video içeriği üretme özgürlüğü.

Veri analistleri Oyun Görüşü Oyunun erken erişim döneminin 72 saatlik penceresi sırasında Starfield’ın Twitch ve YouTube’daki ilk çıkışına ilişkin etkileşim ölçümlerini topladı. Analize göreBu sınırlı lansman öncesi dönemde Starfield izlenme sayısı, YouTube’daki en iyi performans gösterdiği günde 18.772.052 izlenmeyle zirveye ulaştı. Starfield, Baldur’s Gate 3’ü gölgede bırakan ve Diablo IV’ün yanında yer alan izlenme sayılarıyla YouTube’da yılın en çok izlenen ilk beş video oyunu arasında yer aldı.

Gamesight, diğer sürümlerle karşılaştırıldığında Starfield’ın lansman öncesi YouTube izlenme oranını gösteriyor; Hogwarts Legacy ve Sons of the Forest’ın gölgesinde kalıyor ancak Diablo IV’ün hemen altında. (Resim kredisi: Gamesight)

Yalnızca Ormanın Oğulları ve iyi değerlendirilen Hogwarts Legacy, ilgili lansmanları sırasında izleyici sayısı açısından Diablo IV ve Starfield’ı geride bıraktı. Ancak Gamesight analistleri, Hogwarts Legacy’nin başarısının, geniş çapta tanınan bir transmedya fikri mülkiyetinin desteğine sahip olması ve oyunu çevreleyen çok sayıda tartışmaya rağmen onu ileriye taşıması nedeniyle daha çok bir anormallik olarak gördüklerini söylediler.genel-20