Disney’in en ikonik kötü adamlarından bazıları büyüleyici bir şekilde gösteriliyor. Zararlı vücut boyası kostümü. İlk olarak 1959 animasyon klasiğinde ortaya çıktı Uyuyan güzelişbirlikçi kara peri, yanlış anlaşılan bir kahraman olarak kendi adını taşıyan 2014 solo filminde yeniden keşfedildi. Zararlı eleştirmenler ve izleyiciler arasında popüler olduğunu kanıtladı ve bir devam filmi ortaya çıkardı. Zararlı: Kötülüğün Metresi, 2019’da


Paula Mateo Geçenlerde Maleficent’ini paylaşmak için Instagram’a gitti Disney’in en büyük kötü adamlarından bazılarının yer aldığı vücut boyama kostümü.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Paula, orijinal animasyon karakterini andırmak için koyu göz farı ve soluk yeşil makyaj yaparken Maleficent’in tanınabilir boynuzlarını andıran uzun bir başlık takıyor. Boyalı gövdesi, portrelerine ev sahipliği yapıyor. Küçük Denizkızıdeniz cadı Ursula, 101 Dalmaçyalıaşağılık moda tasarımcısı Cruella de Vil, her iki form da Pamuk Prenses ve Yedi CücelerEvil Queen ve sadist Kupa Kraliçesi Alice Harikalar Diyarında.


Disney ilk uzun metrajlı animasyon filmini yayınladığından beri Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler 1937’de zamansız karikatürleri, sinema tarihinin en büyük kötü adamlarından bazılarını tasvir etti. Disney, Mateo’nun dikkat çekici vücut boyasında betimlenen, anında tanınabilen düşmanları dışında, izleyicilere AlaaddinCafer, Aslan KralYara izi ve Peter PanKaptan Kanca. Disney’in bazı küçük kötüleri bile popüler kültür üzerinde dikkate değer bir etki yaptı. Güzel ve ÇirkinGaston’ın, MulanShan Yu ve Orman KitabıShere Khan’dan.

Disney’in kötü adamlarla ilgili başarısının çoğu, filmlerinin çoğunun önemli edebiyat eserlerinden ve halk masallarından ilham almasına bağlanabilir. Örneğin, Maleficent aslen 16. yüzyıl Fransız masalında yer alan kötü bir peri karakteriydi. Ormanda Uyuyan Güzel. Hans Christian Andersen’in 1837 peri masalındaki Deniz Cadısı karakteri Küçük Denizkızı Ursula’ya yol açtı ve Shere Khan, doğrudan Rudyard Kipling’in elinden alındı. Orman Kitabı. Eşit Aslan Kralilk olarak animasyon stüdyosundan orijinal bir hikaye olarak lanse edildi, kısmen William Shakespeare’in Hamlet, Scar, Kral Claudius rolünü üstleniyor.

Ancak Walt Disney Animasyon Stüdyoları 21. yüzyıla girerken, düşmanları modern izleyicilerle birlikte gelişti. Yalnızca kahramanları durdurmaya odaklanan düpedüz kötü karakterler yerine, stüdyonun hikayelerindeki kötü adamlar, filmlerin zengin temalarına derinden bağlı kusurlarla daha incelikli hale geldi. İle Zararlı üçüncü bir film için geri dönmesi beklenen Disney, ikonik kötü adamın yeniden keşfini tamamlayacak.

Kaynak: Paula Mateo/Instagram

sinema-1