Teknoloji içeriye mi ait? Şaka mı yapıyorsun Bunu söylerken ciddi misin? Özellikle yaz aylarında, sıcak mevsimi tatlandıran, işi kolaylaştıran ve hatta tasarruf sağlayan pek çok harika alet var. Burada en iyi yaz gadget’ları için bir sonraki çukur ipuçlarını bulacaksınız!

Doğrudan ilgili ürün kategorisine

Geçen haftalarda ve aylarda, nextpit editör ekibi her yerde dış mekan cihazlarını test etti. Bu kılavuzda, özellikle hangi ürünlerin bizi etkilediğini okuyabilirsiniz. Her bölümde ayrıca birçok alternatif ürün ve test içeren daha ayrıntılı bir satın alma kılavuzuna bağlantı bulacaksınız.

Jackery Explorer 1000 Pro ile Thomas

Jackery Explorer 1000 gibi güç istasyonlarıyla, dışarıdaki cihazlarınız için de güce sahipsiniz. / © NextPit

E-Bisikletler ve E-Scooter’lar

İster ofise “son kilometre” için, ister yüzülebilen göle geziler için: Bir e-scooter veya e-bisiklet ile yazın kasaba ve kırlarda terlemeden dolaşabilirsiniz. Elektrikli bir ulaşım aracı arıyorsanız, en önemli sorular şunlardır: Ne kadar uzağa gitmek istiyorsunuz? Ve ulaşım araçlarınız katlanmalı mı?

En iyi uzlaşma: katlanabilir e-bisiklet Bompton C-Line

Katlanabilir bir e-bisiklet ile en esneksiniz. Bir yandan Brompton’dan C-Line’ı gerçekten kompakt bir şekilde katlayabilir, diğer yandan tek bir pil şarjı ile 30 ila 70 km yol kat edebilirsiniz. 250 W motor, iyi frenler ve mükemmel işçilik sayesinde e-bisiklet çok eğlenceli – ve işte böyle Brompton C-Line, bir sonraki pit testinde 4,5 yıldız aldı. Bununla birlikte, küçük santral aynı zamanda gurur verici bir 3.500 Euro’ya mal oluyor.

Katlanabilir e-bisikletler için satın alma tavsiyemizde, yine çok iyi olan Jeep FR-6020 gibi çok sayıda başka ve daha ucuz alternatif bulacaksınız.

Brompton Electric boyut karşılaştırması

Brompton Electric / © nextpit boyut karşılaştırması

Şehir için en iyi elektrikli scooter: Xiaomi Electric Scooter 4 Pro

Brompton gibi katlanabilir bir e-bisiklet bile sizin için çok mu hantal? O zaman bir e-scooter ile daha da esnek ve aynı hızdasınız. Nextpit, Milan’daki bir etkinlikte Xiaomi’nin yeni e-scooter serisini deneme fırsatı buldu. Ne yazık ki şu ana kadar Almanya pazarında yalnızca Pro modeli mevcut – ne yazık ki temel ve Lite modeller için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro, iyi sürüş dinamikleri, 55 km’ye varan menzili (üretici bilgisi) ve ABS dahil güçlü disk frenleri ile kesinlikle etkiliyor. Satın alma fiyatı 749 Euro’dur.

Xiaomi Elektrikli Scooter 4

Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Lite (arka), kampanalı fren takılı olan tek modeldir. Standart modelden itibaren, güçlü bir etki yaratan disk frenler mevcuttur. / © nextpit

E-bisikletler: uzun mesafeli yaz ulaşım aracı

Yaz için planladığınız başka turlarınız varsa, tam teşekküllü bir e-bisiklet en iyi seçimdir. Vanmoof, S3 ile S5 arasındaki boşluğu dolduran ve yaz için harika bir seçim olan yeni S4’ünü burada tanıttı. nextpit, 26 Haziran’a kadar 2.200 Euro’nun biraz altındaki tanıtım fiyatıyla satın alabileceğiniz Vanmoof S4’ü ilk kez test etme fırsatı buldu. Ben’in ilk izlenimlerine göre, S4 sadece Vanmoof hayranları için değil, kesinlikle sıcak bir ipucu olacak!

Editör Ben ve VanMoof S4.

S4 ilk test sürüşünde nasıl performans gösteriyor? Spoiler: Mükemmel! / © nextpit

elektrik santralleri ve güneş jeneratörleri

“Enerji” konusu son aylarda manşet oldu. Yaz aylarında ise yüksek elektrik fiyatları, gaz ve petrol sıkıntısı endişeleri geri plana itildi. Bunun yerine elektrik santralleri, şehir parkında gözleme pişirmemizi sağlıyor – ve güneş enerjisi jeneratörleri ile ofisi harika dış mekanlara taşıyorsunuz.

En iyi elektrik santrali: EcoFlow Delta 2

Mümkün olduğu kadar güçlü ancak yine de taşınabilir bir elektrik santrali arıyorsanız, işte bu EcoFlow Delta 2 (test etmek için) harika bir seçim. 1.200 Euro’ya mal olan güç paketi, maksimum 1.800 W çıkış gücü sunuyor. Ek olarak, yerleşik LiFePO4 pilin kapasitesi 1.024 Wh. Özel özellik: güç istasyonunu ek pillerle genişletebilirsiniz. Ekstra bağlantı noktası ve yeni tanıtılan EcoFlow PowerStream (test için) sayesinde Delta 2 ayrıca balkon elektrik santraliniz için depolama görevi görür!

EcoFlow Güç Akışı

Ustaca: PowerStream invertörlere (yukarıda) sahip Delta serisinden (Delta 2 Max’in altında) modüler EcoFlow elektrik santralleri ayrıca balkon elektrik santrali için depolama görevi görür. / © nextpit

En iyi portatif güneş paneli: Bluetti PV200

Alıp götürmek için bir balkon santrali mi arıyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Katlanabilir bir güneş paneli ile hareket halindeyken elektrik santralinizi bir güneş jeneratörüne dönüştürebilir ve en ücra kamp alanında bile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz. Testte, Bluetti PV200 bizi en çok sağlam performansı ve pratik kullanımı ile ikna etti. Sadece önemli: Bir güneş paneli satın alırken, elektrik santralinizin bağlantılarının uyumlu olduğundan emin olun. Örneğin Bluetti PV200, standart MC4 konektörleri sayesinde evrensel olarak kullanılabilir.

Bluetti PV200 güneş paneli

Bluetti PV200 her yerde kullanılabilir. / © nextpit

balkon enerji santralleri

Evet, balkon enerji santralleri bu yazın mutlak abartısı. Ancak var Son birkaç hafta içinde indirim yapan satıcılarda sunulan çeşitli balkon güneş enerjisi teklifleri, kalite açısından büyük farklılıklar olduğunu açıkça ortaya koydu. Özellikle Aldi ve Lidl’den gelen teklifler hayal kırıklığı yarattı.

nextpit’in geniş balkonlu elektrik santrali kılavuzunda güneş paneli, invertör ve braket alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyabilirsiniz. Ek olarak, Almanya’da bulabildiğimiz çeşitli bölge ve ilçelerdeki tüm balkon santrali sübvansiyonlarını sizin için ayrı bir yerde derledik – nerede yaşadığınıza bağlı olarak, 750 Euro’ya kadar sübvansiyon alacaksınız. eklenti güneş enerjisi sistemi. Burada ayrıca (potansiyel) bir balkon santrali sahibi olarak hangi hak ve yükümlülüklere sahip olduğunuzu gösteren bir kontrol listesi de bulacaksınız.

Çapa Solix

Eğlenceli gerçek: Çoğu “balkon elektrik santrali” balkonlara hiç bağlı değildir, açık alanlarda, garaj çatılarında, otoparklarda vb. / © nextpit

Akıllı robot çim biçme makineleri

Temiz havada spor yapmak yaz aylarının en güzel aktivitelerinden biridir. Ancak, gürültülü bir çim biçme makinesini haftada birkaç kez çimler üzerinde ileri geri itmeniz gerekiyorsa bu geçerli değildir. Bu yıl, ilk kez, birkaç robotik çim biçme makinesi nextpit editör ekibine veya test bahçemize girmenin yolunu buldu. Bizi en çok ikna eden Ecovacs Keçi G1 (test için).

Tabii ki, yaklaşık 1.000 Euro’luk Ecovacs Goat G1 uygun fiyatlı değil, ancak sınır teli yok. Bunun yerine, bahçenizdeki iki veya daha fazla deniz feneri navigasyona yardımcı olur. Biçilecek alanı değiştirmek isterseniz, bu, uygulama aracılığıyla kolayca yapılabilir. Ve artık kazıma yaparken tel için endişelenmenize gerek yok.

Ecovacs Goat G1 robot çim biçme makinesi

Ecovacs Goat G1’in üst kısmında bir panorama kamerası bulunur ve ayrıca gözetleme kamerası olarak tura gönderilebilir. / © nextpit

fanlar ve hava temizleyicileri

Sizin için yaz terleme ve alerji mevsimi mi? O zaman bu bölümde bir çare bulacaksınız. Çünkü akıllı fanlar ve hava temizleyicileri ile evde bir soğutma havası sağlar ve gerekirse havadaki polen ve diğer kirleticileri de filtrelersiniz.

Dyson PH04: nihai hava temizleyici ve fan

Çok yönlü nihai ürün Dyson PH04’tür. Kızılötesi hazne ile havayı filtreler ve arındırır. Daha sonra, istenirse daha iyi bir soğutma etkisi için nemlendirilebilen, kontrol edilebilir bir hava akışını odaya üfler. Çok yönlü aracı, size hava kalitesi hakkında da bilgi veren bir uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Sadece fiyat söz konusu olduğunda insanın boğazı düğümleniyor: Dyson, PH04 için gururla 800 Euro istiyor.

Oturma odasında Dyson PH04.

Dyson PH04, iyi bilinen fansız tasarımla gelir. / © nextpit

Bu kadar paraya ayaklarınızı Sardunya’da bir hafta suda sallamayı tercih ediyorsanız, üzülmeyin: nextpit’s 5 üzerinden 4,5 yıldız alan Philips AC3033-10 hava temizleyici, çok sayıda akıllı özelliği ve güçlü hava temizleme özelliğiyle “yalnızca” 300 Euro’ya mal oluyor. Bununla birlikte, alerjisi olanlar, paranın iyi yatırıldığı konusunda hemfikir olacaktır.

Polenlere karşı duyarsızsınız ve sadece yüzünüze soğuk hava üflenmesini mi istiyorsunuz? O zaman elbette normal bir fan yeterlidir. Uygulama kontrollü çok yönlü ve akıllı bir seçenek, yaklaşık 100 Euro’ya Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2’dir.

  • Hayran satın alma kılavuzumuzda daha fazla alternatif bulabilir ve “aptal” bir hayranın nasıl akıllı hale geldiğini okuyabilirsiniz.

https://www.nextpit.de/beste-smarte-ventilatoren####ÇEVİR###

Akıllı soğuk kutular

Dürüst olmak gerekirse, nextpit’te şimdiye kadar akıllı soğutucularla neredeyse hiç uğraşmadık. Ta ki devasa EcoFlow Buzulu aniden yazı işleri ofisimize çarpana ve bir coşku fırtınasına neden olana kadar. Evet, fiyat gerçekten çok yüksek, en az 1.200 Euro, ancak mobil buzdolabının bir uygulaması, bir güneş paneli bağlantısı var ve sadece on iki dakikada taze buz küpleri yapıyor! Ford F150’nizin arkasını kapatmak boş geliyorsa, gidilecek yer burasıdır.

EcoFlow Buzulu

EcoFlow Glacier adlı bu harika kutu, bir uygulama ve Blitzeis işleviyle birlikte gelir. / © nextpit

gözetleme kamerası

Karanlık kış haftalarında hırsızlık mevsimi gelse bile, içinizin rahat etmesi için bir güvenlik kamerası bulundurmaya değer. Böylece kumsalda rahatça mojito yudumlayabilir ve istediğiniz zaman evde her şeyin yolunda olup olmadığını ve robotik çim biçme makinesinin çimleri kesip biçmediğini kontrol edebilirsiniz. Buradaki en önemli soru şudur: İç mekan veya dış mekan gözetleme kamerasına ihtiyacınız var mı?

eufyCam 3: Nihai gözetleme kamerası

eufyCam 3, güvenlik kameraları arasında mutlak lüks modeldir. 13.000 mAh pil sayesinde güvenlik kamerası, üreticiye göre yaklaşık bir yıl çalışıyor. Elbette kurulum yerine bağlı olarak, üstteki FV panel sayesinde sonsuz bir çalışma süresi bile mümkündür. Ayrıca harika görüntü kalitesi, bulut aboneliği olmadan bile iyi bir işlev yelpazesi ve sorunsuz çalışma var. Ancak, lüks paketin bir bedeli var – genişletilebilir iki kamera ve baz istasyonu seti için yaklaşık 550 Euro ödüyorsunuz.

Tabii daha ucuz bir yolu da var. bizim büyük İç ve dış mekanlar için en iyi gözetleme kameraları hakkında satın alma tavsiyesi alarak, ilgili testler ve farklı modeller hakkında daha fazla ayrıntı dahil olmak üzere başka alternatifler bulacaksınız.

Eufycam 3 kamera

İki kamera ve bir merkezden oluşan bir paketle, eufyCam 3 pahalı ama gerçekten harika bir pakettir. / © nextpit

Ve şimdi sıra sizde: Akıllı olsun ya da olmasın – hangi gadget olmadan yazınızın yarısı kadar güzel olur?genel-27