E-bisiklet üreticisi Cowboy, uygulamasında kullanılan navigasyon aracını, birçok kişi için sürüş deneyimini iyileştirmesi gereken Google Haritalar ile değiştirdi.

Birçok e-bisiklet refakatçi uygulamasında yer alan haritalama yazılımı genellikle eksiktir ve Cowboy’s uygulaması da bir istisna değildi. Cowboy’un kurucu ortağı ve CTO’su Tanguy Goretti, “İyileştirilmiş harita navigasyonu, Kovboy topluluğu içinde en çok talep edilen güncellemeydi,” dedi. Mikromobilite Avrupa dün Amsterdam’da.

Goretti’ye göre uygulama, yüzde 45’i telefonlarını şirketin mükemmel 4 serisi e-bisikletlerinde bulunan entegre kablosuz şarj pedine düzenli olarak monte eden Kovboy sahipleri tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu yeni entegrasyonla, sürücülerin artık Kovboy kontrol panelleri ile bağımsız Google Haritalar uygulaması arasında geçiş yapması gerekmiyor.

Google Haritalar navigasyonunu gösteren yeni Kovboy uygulaması.
Animasyon: Kovboy

Güncellenen uygulama — kullanılabilir Şimdi İndirin — Google’ın tanıdık Haritalar arayüzünün yanı sıra hız, pil ömrü ve yakılan kalori gibi özellikleri gösterir. Goretti, bugünkü sürümün, sonbaharda duyurulacak olan “Google Haritalar ile oluşturulmuş, sektörde bir ilk” bir dizi özellik ile Cowboy’un Google ile ilişkisinde yalnızca bir ilk adım olduğunu söylüyor. Goretti, ne pahasına olursa olsun, Cowboy’un e-bisikletlerinin covid salgınının yarattığı tedarik zinciri sorunları nedeniyle yaşadığı ilk kalite sorunlarının üstesinden geldiğini söylüyor.

Kovboy, “dünyanın en bağlantılı e-bisikletini” yaptığını iddia etmeyi sever. Bu iyi bir pazarlama olsa da ölçmek de imkansızdır. Bununla birlikte, şirketin sahiplerine düzenli olarak kablosuz iyileştirmeler sağlama konusunda iyi bir sicili var. Mart ayında, sürücülerin rüzgarın, yokuşların ve ağır yüklerin üstesinden daha doğal bir şekilde gelmelerine yardımcı olmayı amaçlayan AdaptivePower adlı en yeni özelliği kullanıma sundu.genel-2