Emma Stone hayata geri dönüyor ve sonunda Yorgos Lanthimos’un son fragmanında bir kadın Frankenstein olarak özgürlüğü ve amacı buluyor. Zavallı Şeyler Searchlight Pictures’ın Perşembe günü yayınladığı canavar hikayesi.

Gerçeküstü teaser’da Stone, Willem Dafoe’nun oynadığı parlak ve alışılmışın dışında bir bilim adamı tarafından hayata döndürülen Bella Baxter’ı canlandırıyor. Mary Shelley’nin klasik korku romanının yankısında FrankeştaynElektrik kıvılcımları uçuşurken Baxter şok tedavisi için bağlanır.

Stone’un karakteri yeniden doğduğunda, zamanının önyargılarından kurtulmak için kasırga gibi bir maceraya atılır. “Eğlenecek, etrafını dolaşacak bir dünya var. İlerlemek ve büyümek herkesin hedefi,” diye duyuruyor fragmanın bir noktasında Baxter, kurtuluşa ve özgürlüğe giden rotasını çizerken.

Kısa tanıtım fragmanı, Yunan yönetmenin son filminde becerikli ve ahlaksız bir avukat olan Mark Ruffalo’nun canlandırdığı Duncan Wedderburn ile Bella’nın kasırga ilişkisine değiniyor. Zavallı Şeyler ayrıca Ramy Youssef, Jerrod Carmichael ve Christopher Abbott’ı canlandırıyor.

Favori Alasdair Gray’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu senarist Tony McNamara kaleme aldı. Lanthimos’un ayrıca şöyle film jeneriği vardır: Kutsal Bir Geyiğin Öldürülmesi Ve köpek dişi.

Ed Guiney ve Andrew Lowe’un Element Pictures and Film4, arkasındaki yapım ekibi FavoriMeyve Ağacı sancağı aracılığıyla Stone ve Lanthimos ile birlikte üretim yapacak.

Zavallı Şeyler 8 Eylül 2023’te sadece sinemalarda gösterime girecek.sinema-2