Ne bilmek istiyorsun

  • 8bitdo, daha önce 2021’de Nintendo ve PC için piyasaya sürülen Xbox için türünün ilk örneği bir arcade stick’i tanıttı.
  • Kablosuz Xbox denetleyicileri, daha önce üçüncü taraf üreticileri sınırlayan Bluetooth yerine bağlanmak için tescilli Xbox teknolojisini kullanır.
  • 8bitdo Arcade Stick, 120 $’a satılacak ve şu anda ön sipariş için hazır.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Street Fighter 6, yaklaşan Tekken 8 ve yakın zamanda duyurulan Mortal Kombat 1 dahil olmak üzere Xbox hayranlarının dört gözle bekleyeceği dövüş oyunları konusunda ufukta bir eksiklik yok. muhtemelen üçüncü taraf çarşı çubuklarının teklifini eksik buldu. İşleri yoluna koymaya kararlı olanlar, Reddit ve diğer forumlar sayesinde çeşitli dongle’larla karmaşık geçici çözümler bulabilirler. Yine de, hem kablosuz hem de bir Xbox ile sorunsuz çalışan gerçek bir üçüncü taraf arcade dövüş çubukları yoktu.

Bu kadar 8bitdo yakın zamanda duyuruldu popüler kablosuz Arcade Stick’in Xbox’a geleceğini. 8bitdo’nun çarşı çubuğu, Xbox için resmi olarak lisanslanmış ve aynı zamanda kablosuz olan türünün ilk örneğidir. Geleneksel olarak Microsoft, tescilli Xbox Kablosuz sisteminin patentini göğsüne yakın tuttu ve yalnızca patent sahibi satıcıların ve değiştirilmiş denetleyicilerin bir alt kümesinin Xbox lisansı ile kablosuz cihazlar oluşturmasına izin verdi. Ancak, çeşitli güvenilir kaynaklardan bu kısıtlamaların kaldırıldığını ve daha fazla üçüncü taraf aksesuarın Xbox Kablosuz bağlantısını kullanmasına izin verildiğini duyduk.

genel-20