Son yıllarda, özellikle belirli sektörlerde uzaktan çalışmanın artmasıyla birlikte, grup sohbetlerine olan talepte önemli bir artış görüldü. Slack, Microsoft Teams, Chanty ve Google Chat gibi iletişim yazılımları, güncellemeleriyle ilgili her türlü haberi dikkat etmeye değer hale getiren, başvurulacak platformlar haline geldi. Görünüşe göre Google Chat, yeni bir logo ve yeni bir logo da dahil olmak üzere bazı tasarım güncellemeleri için hazırlanıyor olabilir. konuşma yönetimini iyileştirmek için yeniden tasarlanmış bir mobil uygulama.

tarafından bildirildiği gibi 9to5Google, teknoloji devi kısa süre önce Google Chat’ten bahsederken dört renkli bir simge sergiledi. Google, bunun Google Chat’in geleceği için bir konsept olduğunu açıkladı. Şu anda logo, Google Chat’in öncülü Hangouts’u anımsatan, üst üste binen konuşma balonlarından oluşuyor.

Önerilen yeni logo, Gmail, Drive, Meet, Haritalar ve daha fazlası tarzında aynı dört renkli düzeni ve grafik düzeni izleyerek diğer Google özellikleriyle daha yakın bir uyum içindedir. Yeni logo, sağ köşesinde hafif bir çıkıntı olan bir sohbet balonuna benziyor; basit ve Google Takvim’in logosuna oldukça benziyor; bu, özellikle acelesi olanlar için bazıları için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

9to5Google, Google Chat mobil uygulaması için yeniden tasarım olasılığını da önerir. Şu anda, uygulama iki sekmeli bir alt çubuk içeriyor: Sohbet ve Alanlar. “Sohbet” hem bire bir hem de grup konuşmalarını kapsarken, “Spaces” diğer popüler iletişim yazılımı çözümlerine benzer şekilde daha büyük ekipler için tasarlanmıştır.

Yeniden tasarlanan sürüm, uygulamanın ana ekranında üst sekmeler sunabilir. “Zaman Çizelgesi” sekmesinin, sohbetler ve alanlar dahil olmak üzere tüm konuşmaların kapsamlı bir görünümünü sunması bekleniyor. Kullanıcılar, konuşmalarını Tümü, Okunmamış, Sabitlenmiş, DM’ler ve Boşluklar gibi etiketlere göre kategorilere ayırabilir.

Başka bir sekme doğrudan sizden bahsedildiği konuşmaları gösterebilir, bu da konuşmalarınızı yönetmek açısından çok daha kolay olabilir.

Yeni bir logo biçimindeki potansiyel iyileştirmeler ve geliştirilmiş işlevsellik sayesinde Google Chat, diğer pek çok uygulama arasında daha rekabetçi bir uygulama olmayı hedefliyor olabilir.telefon-1