WhatsApp, Güvenlik Merkezi'ni tanıtıyor: İşte bunun kullanıcılar için anlamı

Naber yakın zamanda dünya çapındaki kullanıcıları için bir Güvenlik Merkezi başlattı. Bu kaynak sayfası, kullanıcıları istenmeyen iletişim ve spam mesajlarından korumaya yardımcı olabilecek güvenlik önlemleri ve ürün özellikleri hakkında bilgi sağlar.

WhatsApp’taki Güvenlik Merkezi’ne İngilizce ve Hintçe, Pencapça, Tamilce ve Telugu dahil olmak üzere on Hint dilinde erişilebilecek.

WhatsApp, Güvenlik Merkezi ile kullanıcıları çeşitli konularda bilgilendirmeyi hedefliyor. mahremiyet Uygulamada bulunan ayarlar ve hesapları üzerinde nasıl daha fazla kontrol sahibi olunacağına dair ipuçları sağlar. Kapsanan bazı özellikler arasında iki adımlı doğrulama, dolandırıcılık ve grup kontrolleri yer alır.

Güvenlik Merkezi sayfası, kullanıcıların bilinmeyen yabancı numaralardan istenmeyen aramalar aldıklarını bildirmelerinden sonra gelir.

Hindistan’daki WhatsApp kullanıcıları, uluslararası numaralardan arama ve mesaj alıyor

Son zamanlarda, Hindistan’daki WhatsApp kullanıcıları, uluslararası numaralardan gelen isimsiz çağrı ve mesajlarda bir artış yaşıyor. Bazı kullanıcılar, bilinmeyen numaralardan iş teklifi aldıklarını ve maalesef bazılarının para kaybetmesine neden olduğunu bildirdi.

bilişim bakanı, Rajeev Chandrasekharbakanlığa tebligat gönderileceğini duyurdu. Meta bu konuyla ilgili.

Bakanın endişesine yanıt olarak WhatsApp, uluslararası dolandırıcılık çağrılarındaki artışı kabul etti ve dolandırıcılık olaylarını hızlı bir şekilde tespit edip azaltmak için AI ve ML sistemlerini geliştirdiğini ve bunun da dolandırıcılık çağrılarının oranını en az %50 oranında azaltmayı beklediğini söyledi.

Bir WhatsApp sözcüsü, şirketin kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine değer verdiğini ve hükümetin güvenliklerini sağlama çabalarını tam olarak desteklediğini vurguladı.

WhatsApp, uluslararası numaralardan veya bilinmeyen herhangi birinden böyle bir çağrı veya mesaj alındığında, kullanıcıların şüpheli hesapları engellemesini ve bildirmesini istedi.

WhatsApp, kullanıcıları arasında güvenlik özellikleri ve kullanıcıların spam çağrı ve mesajlardan kaçınmak için bunları nasıl kullanabilecekleri konusunda farkındalığı artırıyor. WhatsApp kısa süre önce Hindistan’da, kullanıcıları platformun İki Adımlı Doğrulama, Engelle ve Bildir ve Gizlilik kontrolleri gibi çeşitli güvenlik özellikleri hakkında eğitmeyi amaçlayan “WhatsApp ile Güvende Kalın” kampanyasını başlattı.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9