Bazen insanlar (yanlış bir şekilde) Marvel’in çizgi romanlarının ve onlardan ilham alan sinematik hikayelerin, bir şekilde herhangi bir siyasi tema veya fikirden yoksun olsalardı daha iyi olacağı konusunda ısrar ederler. Ama içinde ile yakın zamanda yapılan bir röportaj Gösteriş Fuarı, Gizli İstila yönetici yapımcı Jonathan Schwartz, diziyi John le Carré’nin klasik Soğuk Savaş dönemi casus gerilim filmlerine benzetti ve FX’ler gibi daha yeni şovlara işaret etti. Amerikalılar ve Showtime’lar vatan, ilham kaynakları olarak.

Schwartz, “Sık sık Nick Fury’nin doğru şeyi yaptığını görüyoruz” dedi. “Bunu her zaman ahlaki açıdan tamamen doğru bir şekilde yaptığını görmüyoruz. Bunların hepsinin sonuçları var. Fazla spesifik olmadan, Nick Fury’nin Dünya’yı korumak için yapmak zorunda olduğu şeylerin bir bedeli var.”

Bir süre sonra ayarla Yenilmezler: Oyunsonu, Gizli İstila Nick Fury’nin (Samuel L. Jackson) ilk kez 2019’larda tanıtılan şekil değiştiren Skrull mültecilerini içeren uzun süredir devam eden bir sorunla başa çıkmak için nihayet saklandığı yerden nasıl çıktığını anlatıyor. Kaptan Marvel. Skrull’ları en son burada gördüğümüzde Örümcek Adam: Evden Uzakta, Talos (Ben Mendelsohn) gibi birçoğu, hala isteyerek insan olarak yaşıyor ve Fury onlara uzayda bir yerlerde uygun yeni bir ana dünya bulmaya çalışırken onun için gizli ajanlar olarak çalışıyordu. Yine de Jackson’a göre, Fury’nin sözünü yerine getirememesi, belirleyici olanın büyük bir parçası. Gizli İstila hareket halinde ve dizi, bazı uzaylıların meseleyi kendi ellerine almaya karar verdiğinde neler olduğuna odaklanacak.

Jackson, “Nick’in koca bir Skrull casus ağı vardı çünkü şekil değiştirebilir ve insanların gidemediği yerlere gidebilirlerdi,” dedi. “Sözlerini tuttular. Onun için çalıştılar ama yapacağını söylediği şeyi yapmadı. Bir ev istiyorlar. Yaşamak istiyorlar. Oldukları gibi yaşamak isterler. Derilerinde yaşamak istiyorlar. Bizimkinde yaşamak istemiyorlar.”

Jackson, “Kimin dost, kimin düşman” olduğunu bilmemenin huzursuzluğunun insanı canlandırdığını söyledi. Gizli İstila ve şovu, “İnsanlar korktuğunda ve diğer insanları anlamadığında ne olur?”

Açıkçası, Fury’nin güvenmemek için fazlasıyla yeterli nedeni olacak Gizli İstilaSıradan insanlar gibi görünerek dünya hükümetlerine sızma görevini yöneten Skrull ayrılıkçısı Gravik (Kingsley Ben-Adir). Ama aynı zamanda Talos’un görüşmediği kızı olan Gravik’in ayrılıkçı arkadaşı G’iah (Emilia Clarke) söz konusu olduğunda hikaye muhtemelen çok daha karmaşık olacak.

Clarke, “Bu kızdan aldığınız bir tür punk hissi var,” dedi. “Talos’u babası olarak gören bir mülteci çocuk, ne demek istediğimi anlıyor musun? Belki de bu noktaya kadar bir çocuğu olduğunu bilmememiz, ilişkileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyordur.”

Geçmişte, Marvel’in Skrull’ların yer değiştirmesi gibi şeylerin sonuçlarını araştırmak için gerçekten zaman harcama konusundaki isteksizliği. Kaptan Marvel filmlerin siyasi yorum yapma girişimlerini oldukça düz hissettirmenin bir yolunu buldu, asıl mesele bu olabilirdi. Ancak Gizli İstila Kulağa hem bu konuları ele almak hem de biraz niyetle onları gerçekten çekmekle çok ilgileniyor ve bu, 21 Haziran’da prömiyer yaptığında dizinin biraz ağır bir şekilde inmesi için gereken şey olabilir.genel-2