Oppo’nun Find serisinin en yeni amiral gemisi telefonu – X6 Pro – en büyük periskop yakınlaştırma veya ultra geniş kamera sensörleri gibi birçok rekoru beraberinde getiriyor, ancak aynı zamanda bizim sıralamamızda da üst sıralarda yer aldı. En iyi telefon, 2023 listesini, etrafındaki en parlak telefon paneliyle kendi ekran oyunlarında Apple ve Samsung’u geride bırakarak görüntüler.

Bununla birlikte, bu en yüksek parlaklık değerlerine, OLED ekranın yalnızca çok küçük bir bölümü tam güçte yandığında ve beyaz göründüğünde veya bir OLED panelinin en fazla enerjiyi tükettiği durumda ulaşılır.

Gerçekte, Apple’ın reklamını yaptığı tipik parlaklık seviyesi, yalnızca HDR içeriğini gösterirken 1600 nit ile maksimum 1000 nit parlaklıktır; 2000 nit en yüksek parlaklık seviyesi, iPhone 14 Pro serisi doğrudan güneş ışığı altında açık havada kullanıldığında ekranın bölümleri içindir.

HDR içeriği görüntülerken maksimum 1200 ve otomatik parlaklık ayarında güçlü güneş ışığı altında dışarıda 1750 nit olan Samsung Galaxy S23 Ultra için de aynı şey geçerli. Yine de, Oppo Find X6 Pro’nun tipik ekran parlaklığını ölçtüğümüzde, sayıları hem iPhone 14 Pro Max hem de Galaxy S23 Ultra’nın toplamayı başardığından gerçekten daha yüksekti:

En parlak telefon ekranı

Oppo Find X6 Pro, HDR içeriğiyle 1500 nite çıkabilen maksimum 800 nitlik iç mekanlarda daha mütevazi tipik günlük parlaklığın reklamını yaparken, otomatik ayarlarda doğrudan güneş ışığı altında dudak uçuklatan 2500 nite kadar hızlanabiliyor. Sıcak iklimlerde bir sahil kasabasında yaşamıyorsanız ve plaja gitmek ikinci doğanız değilse, bu niş bir senaryodur.

Sıcak ve güneşli yaz aylarında tüm gün dışarıda olanlar da telefonlarının ekranındaki fazladan biti sıkmaktan memnun kalacaklardır, bu nedenle herkesin en yüksek parlaklık iddiasının gerçekte nasıl olduğunu görmek için dışarıda hızlı bir doğaçlama test yaptık.

Oppo Find X6 Pro, Apple iPhone 14 Pro Max ve Samsung Galaxy S23 Ultra’yı dışarı çıkardık ve onları parlak bir öğleden sonra güneşinin altına yerleştirdik. Bir kamerayla çok küçük parlaklık artışlarını yakalamak, özellikle de etrafa bolca güneş ışığının vurduğu bir ortamda yakalamak zor olsa da, üç ekran da bu zorlu koşullarda bile öznel olarak görünür durumda kaldı.

Güneş ışığının açısına bağlı olarak, açık havada güneş ışığında en görünür telefon ekranı durumuna geçmeyi başaran Oppo Find X6 Pro veya Galaxy S23 Ultra oldu. Ayrıca, iPhone’un sarımsı beyazlarına kıyasla daha soğuk, öznel olarak daha parlak ekran renk sıcaklığına sahipler.

Uzun lafın kısası, son zamanlarda ekran testlerimizde 1000 nit tipik parlaklık eşiğini aşan bir avuç telefon ekranına tanık oluyoruz;

Bununla birlikte Oppo Find X6 Pro, Samsung’un en yeni LTPO3 OLED ekran neslini alıyor ve rekor telefon ekranı parlaklığı elde etmek için teknolojiyi zorlarken, aynı zamanda Apple’ın dokunmaya duyarlı dinamik yenileme hızı ayarlamaları ve birim başına geniş gam renk kalibrasyonu sunuyor. fabrika, telefon üreticilerinin yalnızca özel bir alt kümesinin kendilerini rahatsız ettiği bir şey.telefon-1