Üstte: Apple Watch için Bilek Kamerası saatinin en son sürümü. Apple, aynı yere yerleşik bir kamera yerleştirmek istiyor.

Bu sistemdeki kameranın konumu size üçüncü şahısları hatırlatabilir. kol kamerası Saat yüzünün üzerine bir kamera yerleştirmek için bir Apple Watch’taki bandın yerini alan aksesuar, Apple, bir Apple Watch kamerasının hantal yerine modern olmasını istiyor. Teknoloji devi, patent başvurusunda “Kamera gibi bazı elektrikli bileşenler istenen işlevleri yerine getirebilirken, bu tür bileşenlerin entegrasyonu, kullanıcı performansını engelleyebilecek, rahatsız edici olabilecek hantal bir cihazla sonuçlanabilir.” giymek veya belirli işlevleri yerine getirmek için uygun olmayabilir

Apple, kameranın görüntüleri .9MP ile 12MP arasında değişen bir sensör kullanarak iletmesini istiyor. Aynı zamanda kameranın saniyede 30-60 kare hızında 4K’ya kadar çözünürlük kullanarak video çekebilmesini istiyor. Bunun nedeni, Apple’ın kamera için geniş kapsamlı planları olmasıdır. Patent başvurusuna göre, “Dijital kamera düzeneği, sınırlayıcı olmayan örnekler olarak, yüz tanıma, parmak izi algılama, Hızlı Yanıt (QR) kodunu tarama, video konferans, biyometrik izleme (örn. kalp atış hızı izleme), fotoğraf, video veya görüntü yakalama veya bunların herhangi bir kombinasyonu.”

Apple, “Bu işlevlerden birini veya daha fazlasını gerçekleştirmek için dijital kamera düzeneği bir özneye yönlendirilebilir. Düzenek, saatin pili gibi dahili devrelere bağlanabilir.

Patent başvurusu, kamerayı bir çıkıntıya yerleştirmekten bahsediyor ve işin püf noktası, Apple Watch kullanıcısının dikkatini dağıtmadan yerleştirilebileceği bir yer bulmak. Apple’ın yazdığı gibi, “Örneğin, bir dijital kamera düzeneğinin bir çıkıntının iç boşluğu (örneğin kamera boşluğu) içine yerleştirildiği uygulamalarda, dijital kamera düzeneği mahfazadan, bir bant yuvası üzerinden ve bir bant yuvasından uzağa uzanabilir. giyilebilir elektronik cihazın ekranı, pili, devre düzeneği veya sensörleri.”

Patent geçen Ağustos ayında dosyalandı ve beş Apple çalışanına “icat” verildi. Tabii ki, Apple’ın bu patent başvurusunu yerine getireceğinin bir garantisi yok, özellikle de artık top USPTO’nun sahasında olduğu için. Ancak Apple Watch’ınıza takılı kameraya bakarak telefonunuzun veya iPad Pro’nuzun kilidini açmak çok daha kolay olabilir.telefon-1