Evden çalışanlar bazen kendilerini yalnız hissedebilir ve video konferans, uzaktan çalışanların diğer çalışanları göreceği ve onlarla etkileşim kurabileceği tek zamandır: işte burada bir web kamerası devreye girer.

Şimdi, şimdiye kadar bilinmeyen bir bilgisayar satıcısı olan Coolfun (Minisforum’un kardeş şirketi gibi görünüyor), yerleşik kameralı bir mini PC ile geldi.

İlk sahip olan değil – Cenova King Kong Ve T95 C1 yol gösterdi – ama şimdiye kadarki en güçlü ve en iyi görünen girişim.

bu MC560’ın maliyeti şundan daha düşük: Amazon’da 400 dolar akıllı bileşen seçenekleri ve benzersiz özelliklerin birleşimi sayesinde ağırlığının çok üzerinde yumruklar atar.

Minisforum HC560: Kısa bir bakış

Bileşenlerle başlayalım: 6 çekirdekli/12 iş parçacıklı bir AMD Ryzen 5 5625U CPU, çift kanallı yapılandırmada 32 GB DDR4 bellek ve 512 GB PCIe 3.0 SSD var.

Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi 6, bir 2,5 Gb Ethernet LAN bağlantı noktası, bir HDMI konektörü, bir ses bağlantı noktası, Bluetooth 5.2 ve üç USB bağlantı noktası bulunur ve evet, iki 4K monitör çalıştırabilir. Kart okuyucu yoktur ve bilgisayarın kendisi yükseltilemez. Windows 11 Pro, MC 560’a güç sağlamaya yardımcı olur ve onu açıkça bir iş bilgisayarı olarak konumlandırarak memnuniyetle karşılanan bir sürprizdir.

Özellik açısından, entegre 2,5K/5 megapiksel HDR web kamerası gösteriyi çalar. Yanında çalışan iki mikrofonun yanı sıra ekstra esneklik sunan eğilebilir bir tabana sahiptir. Bir çift 3W hoparlör, bu heyecan verici multimedya sunumunu tamamlıyor.

MC560, dürüst olmak gerekirse, en azından kağıt üzerinde çok iyi bir bilgisayar. Marka, Dell, Lenovo veya HP gibi daha büyük isimlerin kaşesine sahip değil ve peşinde olduğunuz şey satış sonrası ve destek ise (özellikle bir üretici, işletmeci, serbest çalışan, dolandırıcı veya ek işi olan biriyseniz), başka bir yere bakmaya değer olabilir.

Bir iş monitörünün yanında yersiz görünmeden çağdaş bir ofisi süslemek için yeterince küçük ve iyi tasarlanmış. Çoğu son kullanıcı işi veya profesyonel görevi için yeterince güçlüdür: e-postadan görüntü düzenlemeye, ince istemci veya bütçeye uygun iş istasyonu bilgisayarı olarak kullanıldığında bile.

Alternatif olarak, web kamerasının yaklaşık 94 derecelik bir görüş açısı vardır, bu da onu toplantı odaları ve takım toplantıları için çok uygun hale getirir. Bir dizüstü bilgisayarla değiştirmeye gelince, bu konfigürasyona ve yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip herhangi bir dizüstü bilgisayar bulmakta zorlanacaksınız.

Henüz test etmediğimiz için, inceleme örneği için Minisforum’a başvurduk.

Lenovo ThinkCentre Neo 30a

Farklı bir öneri, hepsi bir arada bilgisayardır; Neo 30a, bu yazının yazıldığı sırada 469 ABD Doları’na satılıyor ve Windows 11 Pro ile birlikte geliyor. Yerinde garanti sunması ve bu iş toplantıları için geri çekilebilir bir web kamerası içermesi hoşumuza gitti.Teklifi Görüntüleişletim-sistemi-1