TV istasyonları her zaman değişiyor – adlarını değiştiriyorlar veya birleşiyorlar. Ama ZDF, Sat.1 veya ProSieben’in eskiden ne olduğunu hatırlıyor musunuz? O halde TECHBOOK sınavını çözün!

Akış hizmetleri çağında bile, birçok kişi hala doğrusal TV kanallarına aşinadır. ProSieben, RTL ve belki de Tele 5 gibi isimleri hemen hemen herkes bilir. Ancak bu vericilerin eskiden tamamen farklı isimlere sahip olduğu genellikle bilinmemektedir. TV kanalı bilginizi zorlu sınavımızda test edebilirsiniz.

Eskiden televizyon kanallarına ne ad verilirdi? Sınavda bilginizi sınayın

İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra ARD gitti ilk ulusal kamu televizyon yayıncısı olarak 1950’de yayında – başlangıçta iki yıllık bir test aşamasında. O zamanlar başka yayıncı yoktu, bu yüzden ARD, 1996’dan beri “Das Erste” takma adını taşıyor. ARD günde iki saat yayın yapıyor. Ama orada durmamalı. 1963 gibi erken bir tarihte, “ikinci”, 1967’ye kadar renkli değil, yalnızca siyah beyaz gösterebilen televizyondaki kanal seçimini karıştırıyordu.

Özel televizyon 1984’te piyasaya sürüldü: bugünkü Sat.1 istasyonu, bugünkü RTL’den bir gün önce yayınlandı. Kamu hizmetinin aksine, özel sektörün program odağı özellikle eğlence sektöründeydi. Tarihsel inceleme için bu kadar. Şimdi sıra sizde: Büyük Alman yayıncıları her zaman güncel isimlere sahip değildi. Başlangıçta bazılarının tamamen farklı isimleri vardı. Nasıl olduğunu biliyor musun? İşte TV kanalları hakkında bilgi yarışması:genel-25