Epic Games, Unreal Engine 5.2’ye gelen yeni geliştirmeleri, çarpıcı yeni MetaHuman teknolojisini, farklı varlık pazarlarını birleştirmek için büyük bir çabayı gösterdiği State of Unreal 2023 açılış konuşmasını yeni tamamladı. Fortnite’ın uzun zamandır beklenen Unreal Editor araçları. Unreal Engine’in popülaritesi göz önüne alındığında ve Fortnitegünün duyuruları gelecekte oynayacağımız oyunlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

İşte gösteriden en büyük duyurular.

Unreal Engine 5.2’nin en büyük eklemelerinden biri, Epic’in kısmen bu araçlarla oluşturulmuş yoğun, yeşillik dolu bir ormanda gerçekleşen muhteşem bir “Electric Dreams” demosunda gösterdiği yeni prosedürel oluşturma araçlarıdır. (Aynı zamanda bir Rivian kamyonunu da canlandırıyor.) Demoyu izleyebilirsiniz. Epic’in açılış konuşmasının başlarındave Unreal Engine 5.2’nin ilk önizlemesi bugün mevcut olacak.

Epic, yalnızca bir iPhone ile çekilmiş, hayranlık uyandıran bir MetaHuman animasyonu demosu sergiledi. Araç bu yaz piyasaya sürülecek.

Sonunda Epic’in yeni Unreal Editörüne bir göz attık. Fortniteiçerik oluşturuculara özel oluşturmaları için bir dizi yeni araç verecek Fortnite haritalar ve deneyimler. Bir demoda, şirket biraz parlak gösterdi Fortnite cesur, belirgin bir şekilde olmayan karakterlerFortnite-y dünya.

Epic, içerik oluşturucuların para kazanabileceği şekilde büyük bir değişiklik duyurdu Fortnite, oyunun net gelirlerinin yüzde 40’ının içerik oluşturucular için bir havuza geri konulacağını vaat ediyor. İlginç bir şekilde, bu havuz Epic’in kendisini de içeriyor.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında Unreal Engine Marketplace, Quixel Bridge, ArtStation Marketplace ve Sketchfab tek bir pazar yeri olan Fab’da birleştirilecek. Bununla birlikte, Unreal Editor için bir alfa eklentisi olarak, piyasayı bundan biraz daha erken kontrol edebilirsiniz. Fortnite.genel-2