Samsung, Galaxy Z Fold 4 de dahil olmak üzere dört nesildir, tamamen katlandığında ahizede bir boşluk gösteren bir tasarım seçti. Neyse ki, en yeni Galaxy Z Fold 5 konsepti, Koreli deve bir sonraki katlanabilir amiral gemisini dış görünüşü açısından nereye götüreceği konusunda bazı fikirler verebilir.

Galaxy Z Fold 5 konsepti, Galaxy S23’ü taklit eden büyük kameralarla düz kenarları gösteriyor

Bir kitap gibi kapandığında mükemmele yakın bir tasarıma sahip olan katlanabilir bir akıllı telefon görmek istiyorsanız, Technizo Concept’in sizin için ideal videosu aşağıda. YouTube klibinde gösterilen cihaz, Samsung’un önceki katlanabilir akıllı telefon sürümlerinden daha düz kenarlara sahip olduğundan, Galaxy Z Fold 5 konseptinin Apple’ın listesinden bazı fikirler aldığına inanıyoruz. Galaxy S23 Ultra’da görülenler gibi keskin ve sivri köşeler de yok, bu nedenle genel olarak bu konseptte ortaya çıkan fikirleri takdir ediyoruz.

Tabii ki, bu Galaxy Z Fold 5 konseptinde görülen en büyük gelişme, bu boşluğun ortadan kaldırılması ve daha önceki raporlara göre Samsung, bu değişikliği asıl cihaza dahil etmeyi hedefliyor. Bir tüketici olarak, yakında çıkacak olan Galaxy Z Fold 5’in ‘boşluksuz’ bir tasarıma sahip olması gerektiğine inanmak kolay bir şey olabilir. Samsung muhtemelen bu değişikliği yıllarca düşündü, ancak şirketin açısından, milyonlarca dolara mal olan araştırma, prototip oluşturma ve aslında bitmiş bir ürünü pazara sunma konusunda yıllarca süren çabalar var.

Bu tasarımla yaşanan sayısız zorluk, Apple’ın henüz katlanabilir bir iPhone piyasaya sürmemesinin bir nedeni olabilir ve Galaxy Z Fold üyelerini piyasada beş kez gördükten sonra nedenini görebiliriz. Galaxy Z Fold 5’te fark ettiğimiz bir başka değişiklik de, ince ve çekici bir görünüm kazandıran azaltılmış kalınlık. Xiaomi, geçen yıl Mi MIX Fold 2’yi piyasaya sürdüğünde bu estetiği denedi.

Kozmetik olarak, eleştirmenler görünümü övdü, ancak göze batan bir sorunu vardı; zayıf menteşe, Mi MIX Fold 2’nin ekranının yarısını açılı olarak tutamadı, bu da Samsung’un Galaxy Z Fold 5’i resmi olarak piyasaya sürdüğünde kaçınmak isteyebileceği bir sorun. Konsept ayrıca tasarımdan ilham almış gibi görünüyor. Arkaya yerleştirilmiş üç büyük kamera sensörüyle Galaxy S23’ün arka tarafında, konsept akıllı telefona bazı ciddi şekilde yükseltilmiş optik özellikler kazandırılıyor.

Elbette ‘boşluksuz’ ekran dışında, Samsung’un bu konseptten her tasarım ipucunu alacağına inanmıyoruz, ancak bu bir başlangıç. Umuyoruz ki başlangıç ​​fiyatı da düşerek bu tür katlanabilir telefonların daha yaygın bir tüketici ürünü haline gelmesi sağlanır.

Haber kaynağı: Tekno Konsepti

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17