Instagram’da asla yeterli reklam olmayacak. Bir blog gönderisinde, Meta’nın sosyal ağı duyuru reklamverenler için iki yeni araç. Artık reklamlarını arama sonuçlarında gösterebilecek ve hatırlatıcılı kampanyalar oluşturabilecekler.

Spam, Instagram’da reklamcılığa dönüştüğünde

Sessiz reklam Instagram için yeterli değildi. Sosyal ağ, reklamverenlere, kullanıcıların belirli bir reklamla ilgili uyarıları etkinleştirebilecekleri kampanyalar oluşturma olanağı sunar. Bu yeni seçeneği tanıtmak için Instagram, ” Feed’de bir seçenek olarak tüm reklamverenlere sunulan hatırlatıcı reklamlar, reklamverenlerin farkındalık yaratmasına, önlerindeki anları öngörmesine ve düşünmesine yardımcı olur. »

Instagram’da bir hatırlatma reklamı örneği. Görseller: İnstagram.

aynı kategoride

Shou Zi Chew, Dünya Ekonomi Zirvesi'nde
TikTok CEO’su, Washington’daki duruşması öncesinde konuşuyor

Bir kullanıcı zili etkinleştirdiğinde, kendisine bu olayı hatırlatmak için üç bildirim alır. Onu iğrendirmemek için artık yok. Uyarılar 3 aya kadar önceden yapılandırılabilir. Markalar, ilk hatırlatma reklamını oluşturduktan sonra etkinliklerini tanıtmaya devam etmek için daha fazlasını oluşturabilecek. Hepsi bağlantılı olacak ve olayın zamanı, kullanıcının saat dilimine göre görüntülenecektir.

Bu tür reklamlar, canlı etkinlikler sunan markalar tarafından kullanılmalıdır: spor, konserler, filmler. Ancak etkileyiciler, uygulamada canlı yayınlarını vurgulamak için hesaplarını da bulabilirler.

Arama sonuçları da işgal edildi

Instagram da Google yapmaya karar verir. Sosyal ağ, bu kez arama sonuçlarında yeni reklamlar yayınlıyor. Reklamverenler, ünlü arama motoru gibi kullanıcılar tarafından yazıldığında öncelikli olarak görünecekleri anahtar kelimeleri seçebilecekler. Şu anda lansman aşamasında olan Meta, bu tür reklamları önümüzdeki aylarda dünya çapında genişletmeyi planlıyor. Geçtiğimiz Ocak ayında Twitter da benzer bir sistem başlatmıştı.

Instagram'daki arama sonuçlarındaki bir reklam örneği.

Instagram’daki arama sonuçlarındaki bir reklam örneği. Resim: İnstagram.

Sosyal ağlarda, özellikle de Meta’da reklam seçeneklerinin genişlemesi sürpriz değil. 2022’nin ikinci çeyreğinde Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın sahibi, gelirinde ilk kez düşüş yaşadığını bildirdi. Reklam gelirlerinin %97’sini oluşturan Meta, internetteki reklam satışlarındaki düşüşten zarar gördü. Markaları yeniden yatırım yapmaya teşvik etmek için Instagram, geçen yıl Keşfet sayfasına, Reels and Stories’e reklam eklemişti.





genel-16