Çoğu kripto para birimi, Ocak 2023 sona yaklaşırken geçen haftaki artan fiyatlarını korudu. Bitcoin, 23 Ocak Pazartesi günü 2023’te şimdiye kadarki en yüksek fiyatı olan 22.716 $ (kabaca 18 lakh Rs.) ile işlem görmeye başladı. En eski kripto para birimi, ticaret alanına girerken grafikte yüzde 0,06’lık küçük bir düşüş kaydetti. Bugünün değerleri ile Bitcoin nihayet son beş aydır devam eden düşük fiyat büyüsünden kurtulmayı başardı. Sektör uzmanları bunu, yükseliş hissiyatının piyasaya dönüşü olarak görüyor.

Ether, Bitcoin ile birlikte son dört aydaki en yüksek fiyat noktasına ulaştı. Gadgets 360’ın kripto fiyat izleyicisine göre, bugün yüzde 0,67’lik bir kazanç kaydeden kripto para birimi şu anda 1.631 dolar (kabaca 1.32 lakh Rs) fiyatına sahip.

“BTC ivmesini koruyabilirse, yakında 23.000 dolara (kabaca 18.6 lakh Rs.) ulaşabilir. Mudrex’in CEO’su ve kurucu ortağı Edul Patel, Gadgets 360’a yaptığı açıklamada, Ether’in fiyat artışının piyasada boğaları aktif tutması ve potansiyel olarak fiyatları yükseltmesi muhtemel.

Avalanche ve Dogecoin fiyatları, fiyat tablolarının yeşil tarafında diğer altcoinlere katılan para birimleriyle birlikte yüzde beş arttı.

Shiba Inu, Cardano, Polygon ve Polkadot da küçük fiyat artışlarıyla büyüdü.

Kâr getiren diğer altcoinler arasında Tron, Uniswap, Cosmos, Chainlink ve Monero varlıklarını sürdürdüler.

Kasım 2022’den sonra, 2023’te küresel kripto piyasası değerlemesi ilk kez trilyon dolara ulaştı ve onu aştı. göre CoinMarketCapkripto sektörünün piyasa değeri şu anda 1,04 trilyon dolar (kabaca 84,48,108 Rs).

Bu arada, az sayıda altcoin bugün kayıplarla açıldı. Bunlar arasında Tether, USD Coin ve Binance USD gibi stablecoin’ler bulunur.

Solana, Litecoin, Wrapped Bitcoin, LEO, Braintrust ve Augur da değer düşüşlerine tanık oldu.


Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8