EA, Aralık ayında bozulan ancak diğerlerinin tamamen kaybolduğunu ve kurtarılamaz olduğunu doğrulayan sınırlı sayıda Madden 23 bulut kaydını geri yükledi.

Madden 23’ün geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, birçok oyuncu oyunun Franchise moduyla ilgili sorunlar bildirirken, diğerleri hatalı bulut hizmetleri nedeniyle kayıtlı verilerini kaybetti. Bazı oyuncular bu sorun nedeniyle liglerden dışlandı ve 15 Aralık’ta bir düzeltme gelmesine rağmen günler sonra başka bir sorun ortaya çıktı. Bu hata, bilinmeyen sayıda oyuncu yapımı ligin geri alınamayacak şekilde kalıcı olarak silinmesine neden oldu.

Şimdi oynuyor: Madden NFL 23 Video İncelemesi

Ancak, görünüşe göre EA nihayet bazı oyunculara bu sorunla ilgili yardım edebildi. MillsTwitch üzerinden belirli oyunculara gönderilen bir e-posta twitter–Franchise bulutunun 28 Aralık’ta 10 saatlik bir pencerede bazı ligleri bozmasının ardından, ekibin kayıp ligleri kurtarmak için araştırmaya ve çalışmaya başladığını açıkladı.

EA, mevcut liglerin toplam sayısının kabaca %2’sinin etkilendiğini belirlediğini doğruladı, ancak “olay penceresi sırasında erişilen ligler için çoğunluğun kurtarılamaz bir durumla sonuçlandığını” belirtti. %2 düşük gibi görünse de, sık oyuncuların orantısız bir şekilde etkilenmesi daha olasıdır, çünkü seyrek oyuncuların kayıtların bozulduğu zaman diliminde oturum açma olasılığı doğal olarak daha düşüktür.

E-postada “Bugün, ekip sınırlı sayıda Franchise tasarrufunu bir yedekleme yoluyla geri yükledi” yazıyor. E-postada “Maalesef, geri yüklenebilecek tüm mevcut ligler bunlar” yazıyor. “Liglerini yeniden başlatmak isteyen oyuncular için, 17. Hafta ‘Şimdi Oyna’ Canlı kadrosu geçen hafta canlı yayına girdi ve şu anda başlangıç ​​noktası olarak başka bir Wild Card güncellemesi mevcut.”

E-postada sağlanan ek bilgiler, “dosya sunucusu depolamasının maksimum kapasiteye ulaşmasına, kullanılmayan eski kodun erişilen ligleri bozmasına ve aynı zamanda işlem hatalarının neredeyse tüm orijinal sorunu düzeltme girişimi sırasında mevcut yedekler siliniyor.”

EA, bunun olmaması gerektiğini kabul etti ve şu anda, Franchise kullanıcılarının franchise’ları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayan, gelecekteki Madden oyunları için bir Komisyon Üyesi Araçları özelliği seti üzerinde çalışıyor. Ayrıca, sorundan etkilenenler, yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için olmak üzere Madden NFL 24 kapalı beta sürümüne erişim daveti alacak ve ilerlemesini kaybeden tüm Franchise oyuncuları Madden NFL 24’te %50 indirim alacak .

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1