Elon Musk

Fotoğraf: miguel roberts (AP)

Etrafında dolaşmak yok. Elon Musk bir iş dehasıdır. Adama bir kutu gösterin, onun dışında düşünecektir. CEO korkmuş Twitter’ın tüm reklamverenleri, son zamanlarda şirketinin para kazanması için bir yol bulmaya çalışıyor.

Twitter, kullanıcıları hedefli reklamları seçmeye zorlayacak bir plan üzerinde çalışıyor ve kullanıcılara verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bir yıllık gizlilik ayarını kaldırıyor. platform oyunu haber bülteni. Ama hepsi bu değil! Yeni strateji, konum bilgilerinizi paylaşmanızı zorunlu kılabilir ve Twitter’ın verilerinizi üçüncü taraflara satmasına izin verebilir. Dahası, şirket, kişilerinizi ve iki faktörlü kimlik doğrulama için sağladığınız telefon numarasını kullanarak hedefli reklamcılık için izninizi zorlayabilir. Bunlar sadece parlak fikirler değil; ayrıca neredeyse kesinlikle yasa dışıdırlar.

Platformer ile konuşan kaynaklara göre, Twitter’ın yeni yeniliği, kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamcılık ve konum verileri toplama için izin isteyen tam ekran bir açılır pencere gösterecek. Pop-up’tan kurtulmanın tek yolu evet demek olacaktır, bu nedenle yeni veri rejimini kabul etmeden Twitter’ı kullanmak imkansız olacaktır.

Elon’un hazırladığı şeyin önünde birkaç kanun durmaktadır. Avrupa’da GDPR var. Daha geçen hafta AB bir açıklama yaptı. Meta’ya karşı karar bu tür zorunlu rızanın engellenmesi. Kaliforniya ayrıca, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan CCPA’ya ve onun küçük kardeşi CPRA’ya sahip. Her ikisi de esasen insanları veri paylaşımına ve hedefli reklamlara rıza göstermeye zorlayamayacağınızı söylüyor.

Ayrıca plan, tüketici elektroniği üreticisi Apple, Inc. ile ters düşebilir, bu da mahremiyet konusunda büyük önem taşır. Twitter’ın planının, ayda 8 dolarlık Twitter Blue hizmetine kaydolursanız hedefli reklamlardan kaçınmanıza izin vereceği bildiriliyor. elma diyor Kullanıcıları reklam izleme ve ücretli hizmet arasında seçim yapmaya zorlarsanız, App Store’dan atılırsınız.

Sonra FTC var. Bildirilen plan, Twitter’ın FTC’yi ödemesinden başka bir neden yoksa yaptırım eylemini tetikleyebilir. 150 milyon dolar ceza izinsiz iki faktörlü kimlik doğrulama telefon numaralarını kullanan reklamları hedeflemek için. Şirket, 2011’den beri bir FTC muvafakat kararı kapsamındadır. Neyse ki Elon için istifalar, kovulmalar ve diğer personel değişiklikleri Twitter’ın hukuk departmanı muhtemelen tüm bu saçmalıkları duymadığı anlamına gelir.

twitter iletişim departmanı yok şu anda Musk organizasyonun yarısını işten çıkardıktan sonra. Bu nedenle şirket, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Twitter’a hızlı bir göz atıldığında, binlerce olmasa da yüzlerce kullanıcının tüm zorunlu rıza fikrinden memnun olmadıklarını tweetlediğini ve birçoğunun, bu gerçekleşirse siteyi bırakmakla tehdit ettiğini gösteriyor.

CCPA, FTC, GDPR, Apple ve Twitter’ın kendi kullanıcıları olmasaydı, verilerinizi satmak ve size daha iyi hedeflenmiş reklamlar göstermek Twitter’ın birçok sorununu çözebilirdi. Reklamlar, Twitter’ın gelirinin %90’ını oluşturuyor ve şirketin reklamverenlerle ilişkisi bir ölüm sarmalında. Elon hafta sonu tweet attı reklamverenlere teşekkür etmek geri döndüğünüz için, ki bu, geri kalanımızın içinde yaşadığımız evrende gerçekleşmiş bir şeye gerçekten benzemiyor. Eski bir yönetici, Twitter’daki reklamveren durumunu şu şekilde tanımladı:yıkıcı” Kasım ayı sonlarında.

Twitter’ın reklam yönetimi aracına gelen trafik, geçen yılın aynı dönemine göre Ekim’de %75 ve ardından Kasım’da %85 azaldı. Wall Street Gazetesi. Bu sırada Twitter, reklamverenlerin şu konudaki korkularını gidermeye yardımcı oldu: artan nefret söylemi büyük şirketler için reklamlar yayınlayarak beyaz milliyetçilerin profilleri.

Musk, şirketinin en büyük reklam harcamalarını yapanların çoğunu denize atmadan önce Twitter’ın reklam işi zaten tehlikedeydi. Elmalar Dünyayı sarsan Uygulama İzleme Şeffaflığı Uygulamaların sizi takip etmesine izin vermek isteyip istemediğinizi soran ayar, kuş uygulamasına ciddi bir darbe indirdi. Platformer, kullanıcıların %35’inden daha azının Twitter izlemeyi etkinleştirdiğini ve kullanıcıların yaklaşık %23’ünün konum verilerini paylaşmamak için ekstra bir adım attığını bildirdi.

Şovu yönetiyor olsaydım, bu sorunlar beni geceleri ayakta tutardı ama bu yüzden Elon Twitter için 44 milyar dolar ödedi ve ben ödemedim. Şu ana kadar Tesla CEO’sunun işleri tersine çevirmek için tek planı gibi görünen Twitter Blue’ya sahipken kimin reklamcılara ihtiyacı var? Hizmet, Pazartesi günü, trollerin doğrulanmış hesapları büyük markaları taklit etmek. 8 doları olan herkes için mavi bir onay işareti sizi cezbetmiyorsa Musk, Twitter Blue abonelerine söz vererek potu tatlandırdı. reklamların yarısını görecekbir gün

Tamamen alakasız haberlerde, Twitter kullanılmış ofis malzemelerini satıyor şimdi birkaç dolar daha kazanmak için. Görmek? Dediğim gibi, iş dehası.

genel-7