Anne Rice'ın Ölümsüz Evreni Hakkında Bildiğimiz Her Şey başlıklı makale için resim

resim: AMC | Alfonso Bresciani

Bir Bakışta Ölümsüz Evren

  • AMC, Anne Rice’ın 14 romanının haklarını satın aldı. Vampir Günlükleri dizisi ve Mayfair Cadılarının Yaşamları dizisi.
  • Haziran 2021’de AMC, Ölümsüz Evren’e ilk baskını yeşil ışık yaktı. Vampirle Röportaj, Ekim 2022’de gösterime giren.
  • ilk sezonu Vampirle Röportaj 2 Ekim’de AMC’de yayınlanmaya başladı ve şu anda AMC+’ta yayınlanmaya hazır.
  • ilk sezonu Vampirle Röportaj yedi bölüm uzunluğundaydı.
  • Vampirle Röportaj en azından kısmen Fransa, Paris’te geçecek olan ikinci sezon için yenilendi.
  • AMC ayrıca bir otopsi başlattı Vampirle Röportaj yazar/komedyen/vampir meraklısı Naomi Ekperigin’in sunuculuğunu yaptığı podcast’e dizinin aktörleri ve yazarları da katılıyor.
  • Bir sonraki Ölümsüz Evren şovu, Mayfair Cadıları8 Ocak 2023’te gösterime girecek.
  • Mayfair Cadıları sekiz bölüm olacak.

Bu makale ilk olarak 12/1/2022 tarihinde yayınlanmıştır; yayınlandığında yeni bilgileri yansıtacak şekilde güncellenecektir.


Ölümsüz Evren nedir?

Anne Rice’ın Ölümsüz Evreni, AMC’nin Anne Rice’ın çeşitli romanlarından, özellikle de Vampire Chronicles serisinden ve cadı merkezli dizisi Lives of the Mayfair Witches’ten uyarlaması olarak adlandırdığı şeydir. Teknik olarak Anne Rice’ın eseri içinde iki ayrı varlıktırlar, ancak kitaplarda karakterler arasında çok fazla geçiş vardır. AMC, her şeyi düzene sokmak için bu iki diziyi birleştiriyor ve onları Ölümsüz Evren çatısı altına alıyor.

AMC’nin 2020’de edindiği Anne Rice kataloğu şunları içerir: Vampir Günlükleri Serisi: Vampir, Vampir Lestat, Lanetliler Kraliçesi, Vücut Hırsızının Hikayesi, Şeytan Memnoch, Vampir Armand, Pandora, Vampir Vittorio, Kan ve Altın, Prens Lestat, Prens Lestat ve Atlantis Krallıkları ile Röportaj , ve Kan Komünyonu: Prens Lestat’ın Hikayesi; Mayfair Cadıları Üçlemesinin Hayatları: Büyü Saati, Lasher, ve Taltolar; ve The Vampire Chronicles/The Lives of the Mayfair Witches Crossover Romanları: Merrick, Blackwood Çiftliği, ve Kan İlahi.

AMC’ler nedir? Vampirle Röportaj hakkında?

Vampirle Röportaj vampir Louis de Pointe du Lac’ı takip eder (Yakup Anderson) muhabire hayat hikayesini anlatırken daniel molloy (Eric Bogosian) gotik romantizm vampir Lestat de Lioncourt (Sam Reid) ve onun çocuk vampir Claudia de Pointe du Lac (Bailey Bass) ile ilişkisi. Louis, 1900’lerin başında Lestat ile New Orleans’ta geçirdiği zamanı anlatırken, 2022’de Dubai’de geçiyor. Bir de Louis’nin gizemli görevlisi var. Rashid (Esad Zaman)…

kimler dahil Vampirle Röportaj?

rolin jones (Perry Mason, Cuma Gecesi Işıkları) yaratıcısı, showrunner ve sorumlu yapımcıdır. Röportaj yapmak. Mark Johnson (Breaking Bad, Better Call Saul, Dur ve Ateşi Yakala, Düzelt), aynı zamanda yönetici yapımcıdır. Anne Rice, 2021’in sonlarında ölmeden önce ve oğlu Christopher Rice, dizinin sorumlu yapımcıları.

Vampirler Neden Queerlikle İlişkilendirilir?

Birinci sezon yazarları çoğunlukla oyun yazarlarıydı; dahil ettiler Coline Abert, Eleanor Burgess, Jonathan Ceniceroz, David B. Harris, Hannah Moskovaviçve Ben Philippe. Skor daniel hartmüziği de kimin için yaptı Yeşil Şövalye. Mara LePere-Schloop yapım tasarımcısıydı ve carol cutshall kostümleri tasarladı.

nereden izleyebilirim Vampirle Röportaj?

İlk sezon AMC+ üzerinden izlenebilir.


Televizyon şovunun 1994 filminden farkı nedir? Vampirle Röportaj?

En büyük fark, Louis’in zaman çizelgesi ve tarihinin değişmiş olması. Film kitaba çok daha yakın ve daha doğrudan bir uyarlama. Filmde Louis, 1973’te adı açıklanmayan bir gazeteciyle yalnızca “oğlan” olarak anılan bir röportaj veriyor. 1800’lerin başında Louisiana’da bir plantasyon sahibi olarak başlayan hayat hikayesini, toprak sahibi Güneyli eşrafın tüm süsleriyle birlikte anlatıyor. , köle sahibi olmak dahil. O ve Lestat açıkça romantik bir ilişki içinde değiller, ancak ilişki saplantılı ve zaman zaman romantik sınırlarda. Claudia ayrıca çok daha genç; filmde 7-10 yaşlarındayken, kitaplarda beş yaşına geldiğinde beş yaşındadır.

Dizi, filmin aynı duygusal ritimlerini ve olay örgüsünü takip ediyor, ancak AMC şovunda Louis, 1900’lerin başında New Orleans’ta bir Siyah adam ve dizi, onun şehirdeki ırkçılık ve bağnazlıkla mücadelesine odaklanıyor. O ve Lestat’ın da romantik bir ilişki içinde oldukları gösteriliyor ve Louis kendisini açıkça eşcinsel bir adam olarak tanımlıyor. Kitapta ve filmde ikincil bir karakter olan Daniel Molloy, şimdi daha aktif, aktif bir karakter. Claudia’nın yaşı 14’e kadar ve hikayesi, sonsuza dek genç bir genç gibi görünmenin acımasızlığına odaklanıyor.

Ne dersin Lanetlilerin Kraliçesi? (Biliyor musun, Aaliyah ile olanı?)

Uyumla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Lanetlilerin Kraliçesiancak Lestat’ın birçok ilmi ve karakterizasyonu Lanetlilerin Kraliçesi roman yoluna girdi Vampirle Röportaj. AMC, her kitaptan sınırlı bir dizi yapmayı seçebilir veya devam edebilir. Vampirle Röportaj Vampire Chronicles romanlarının geri kalanında, sadece her şeyi tek bir yerde tutmak ve aynı zamanda marka bilinirliği için kitapların en ünlüsünü kullanmak için. Ancak bu, AMC’nin Ölümsüz Evreni ve ağ her iki şekilde de gidebilir.


io9 bölüm özetleri yaptı mı? Vampirle Röportaj?

Elbette yaptı!

Medyada Favori Vampirler | Jacob Anderson ve Sam Reid

Ne zaman Vampirle Röportajikinci sezonu çıkıyor mu?

Muhtemelen 2023’ün sonlarında, ama bu sadece bir tahmin. Herhangi bir duyuru yapılmadı ve Aralık 2022 itibarıyla yazarlar senaryolar üzerinde çalışıyor, yani senaryo geliştirmenin ilk aşamalarında.


Ne zaman Anne Rice’ın Mayfair Cadıları çıkıyor mu?

Sekiz bölümlük sezon 8 Ocak Pazar günü başlayacak. Vampirle Röportaj, Kötü kırmave Yürüyen ölü. Diziden bir de fragman geldi! Aşağıda kontrol edin.

ANNE RICE’IN MAYFAIR WITCHES Fragmanı (2023) Alexandra Daddario, Dizi

konusu ne Anne Rice’ın Mayfair Cadısıs?

Resmi özet öyle diyor Anne Rice’ın Mayfair Cadıları “Bir cadı ailesinin beklenmedik varisi olduğunu keşfeden bir beyin cerrahını takip ediyor. Nesillerdir ailesinin peşini bırakmayan uğursuz bir varlıkla mücadele etmesi gerekiyor.”

Dizi, Anne Rice’ın Mayfair Cadılarının Yaşamları olarak anılan roman üçlemesine dayanıyor. Üç kitap içerir Büyü Saati, Lasher, ve Taltos.

kimler dahil Mayfair Cadıları?

Dizinin yürütücü yapımcılığını Mark Johnson üstleniyor. Esta Spaulding (Masters of Sex, Orta Florida’da Tanrı Olmak Üzerine) ve Michelle Ashford (Seks Ustaları, Pasifik, John Adams) hem dizinin yazarları hem de sorumlu yapımcıları ve yardımcı dizi sorumlusu olarak görev yapıyor. Oyuncular arasında ana karakter Rowan Fielding rolünde Alexandra Daddario, Lasher rolünde Jack Huston, Ciprien rolünde Tongayi Chirisa ve Cortland Mayfair rolünde Harry Hamlin yer alıyor.

nereden izleyebilirim Mayfair Cadıları?

Bölümler AMC+’ta izlenebilecek ve 8 Ocak’tan itibaren haftalık Pazar geceleri AMC’de yayınlanacak.

Başka neler çıkıyor?

Sorduğuna çok sevindim!! bir 6 Nisan basın açıklamasıalıyoruz Gece Adası ve Vampire Takıntılı. Bunlar, İçerik Odası aracılığıyla dijital orijinaller olarak yayınlanıyor ve aşağıdakiler dışında daha fazla bilgiye sahip değiliz, ancak daha fazlasını öğrendikçe bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Ayrıca Anne Rice evreninin bir parçası, Gece Adası sadece gün batımından gün doğumuna kadar açık olan, vampirler ve ölümlülerden oluşan özel bir müşteri kitlesine hizmet veren, her gecenin neredeyse bir felakete dönüşmesini hâlâ engelleyemeyen katı kuralları olan, eşi benzeri olmayan özel bir tatil yeri hakkında dijital bir orijinal. Anne Rice’ın içindeki unsurlara dayanarak Lanetlilerin Kraliçesibu, Mark Johnson (tüm Anne Rice evreninin gelişimini denetleyen) ve şirketi Gran Via ile birlikte üretilecek.

AMC prömiyer yapmaya hazırlanırken Anne Rice’ın Vampirle Söyleşisibir sonraki franchise’ı ve evreni olarak bu yıl içinde, Vampire Takıntılı görünüm, yerel ayarlar, tasarım ve vampir kültürüyle ilgili her şey hakkında süper hayran içgörüleriyle türünün tek örneği bir bölüm tartışması sunan, senaryolu dizi için dijital bir gösteri sonrası arkadaşıdır. dizi ile başlayacak Haftalık Saplantılar— yalnızca vampir saatlerinde açık olan ve ilk sezonun sonunda sona erecek olan bir sosyal içerik özelliği ve eşlik eden, türünün tek örneği, gece geç saatlere kadar açık olan bir mağaza Vampire Takıntılı özel, destansı ilk sezonun her saplantısını ortaya çıkaran an.

AMC aslında tüm Vampire Chronicles kitaplarını yapacak mı?

Kim bilir! Ağın kesinlikle büyük hedefleri var. Çeşitli Vampire Chronicles romanlarından bölümleri her ortama getirmesi iyi bir olasılık. Vampirle Röportaj mevsim.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7