Twitter, Tiger Global ve Temasek tarafından desteklenen Hintli sosyal medya girişimi ShareChat, fantezi sporları platformunu kapatıyor Jeet11 ve bazı çalışanları işten çıkardı.

Konuya aşina olan kişiler TechCrunch’a, girişimin etkilenen çalışanlarına geçen ay bir e-posta gönderdiğini söyledi. Platform, yazı yazıldığı sırada çalışır durumdaydı.

ShareChat, TechCrunch’a Jeet11’in faaliyetlerini durdurduğunu ve karar nedeniyle çalışanlarının %5’inden azını işten çıkardığını doğruladı. Başlangıç, yaklaşık 2.300 çalışandan oluşan toplam bir iş gücüne sahip ve bu da hareketin 100’den fazla kişiyi etkilediğini gösteriyor.

“Standart bir iş uygulaması olarak, stratejilerimizi periyodik olarak değerlendiriyoruz. Jeet11’in operasyonlarını durdurduğumuzu ve bazı fonksiyonlarımızı yeniden düzenlediğimizi doğrulayabiliriz, bu da bu yeteneğin ekipler içinde taşınması ve birkaç çalışan çıkışı anlamına geliyordu. Bu süreç, çalışanlarımızın %5’inden daha azını etkiledi” dedi.

“Planlarımıza göre çeşitli işlevler ve roller genelinde güçlü büyümeye ve işe almaya odaklanmaya devam ediyoruz. Hindistan’ın en hızlı büyüyen sosyal medya şirketi olarak başarılı olmak için stratejimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve vizyonumuza ulaşmak için gerekli değişiklikleri yapıyoruz.”

2020’de sessizce lanse edilen Jeet11, ShareChat’in Dream Sports ve Mobile Premier League gibi şirketlerle mücadele etme girişimiydi.genel-24