Valorant, kalabalık kahraman nişancı pazarında kendine bir niş oluşturmayı başardı, ancak garip bir şekilde, oyun, Overwatch gibi rakiplerinin aksine inatla yalnızca PC’de kalıyor. Riot Games, geçmişte Valorant’ın konsol sürümlerini prototiplediğini kabul etti, ancak deneyimin tercüme edileceğinden emin olmadıklarını da söylediler. Görünüşe göre endişelerini aştılar.

Riot, özellikle Valorant’ın konsol versiyonu için yeni iş ilanları yayınladı. kıdemli oyun tasarımcısı ve tasarım yöneticisi. Başarılı adaylar, “konsollarda Valorant’ta savaş için bir vizyon” geliştirmeye ve “konsol ürünlerini pazara sunmaya yardımcı olmak için özellikler, modlar ve sistemler tasarlayıp iyileştirmeye” yardımcı olacak. Bundan daha net olamaz!

Prototiplerle ilgili bu konuşmalara rağmen, Valorant’ın konsollar ve kontrolörler üzerinde nasıl çalıştırılacağını bulmaya gelince, Riot en başından başlıyor gibi görünüyor. Tabii ki, diğer pek çok kahraman atıcı bunu daha önce anladı, bu yüzden bu çok imkansız bir görev olmamalı.

Valorant şu anda, yeni Ajan “Harbor”u ve “Pearl” haritasını ekleyen “Dimension” başlıklı beşinci bölümünün ortasında. İşte bir Harbour and Pearl’ün kısa açıklaması

Yeni Temsilci: Liman

“Ufukta görünen kim? Hindistan kıyılarından gelen Harbor, takım arkadaşlarını korumak ve rakip takımı yumruklamak için gelgit ve sel karışımı bir komuta sahip yeni bir Kontrolör Ajan. Gerçek bir gayzerle düşmanlarınızı beyin sarsıntısı geçirin ve Cove ve Cascade yetenekleriyle görüşü ve yolları engelleyin. Geldiğini görmeyecekler ve göremeyecekler.”

Yeni Harita: İnci

“İnci, derin mavinin içindeki harikadır. En yeni Valorant destinasyonu, teknolojik harikaları taktiksel üç şeritli oynanışla birleştiriyor. Kapıların, tırmanıcıların veya ışınlayıcıların dönüşü ve hareketlilik desteği olmadan hayatta kalmak zorunda kalacaksın – bu yüzden balığa bakmayı bırak!”

Valorant şimdi PC’de mevcut. Ne düşünüyorsun? Oyun konsollarda olsaydı, deneme olasılığınız daha yüksek olur muydu?

genel-17