22 Kasım tarihli yeni Sims 4 güncellemesi (PC’de 1.93.146.1020) tek bir şey yapıyor: küfürle mücadele. Life oyununun galeri aracına yüklenen “tamamen kabul edilemez içerik” dalgasının ardından Maxis, ortalığı kasıp kavurmayı umanların üzerine sert bir şekilde çekiç indirdi.

The Sims’in hala birçok çocuğu cezbettiği göz önüne alındığında, bu güncelleme tamamen mantıklı. Yama notları oldukça kısa ve tatlı, ancak oldukça kınayıcı olmaya devam ediyor.

“The Sims 4 Gallery’ye yüklenen tamamen kabul edilemez içeriğin farkındayız ve bazı seçilmiş örnekler gördük. Ekibimiz, bunun gelecekte tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olmak için küfür filtresini gözden geçirdi ve kritik güncellemeler yaptı,” diye yazıyor EA.

“Oyuncularımız için güvenli ve yaratıcı bir ortam sağlayabilmemiz için bu uygunsuz yüklemeleri belirlememize yardımcı olan topluluğun dikkatine minnettarız. Ortaya çıkan sakıncalı içeriği hızlı bir şekilde yayından kaldırarak, tekrarlayan suçluları tespit edip kaldırarak ve herhangi bir güncelleme yapılması gerekmesi ihtimaline karşı küfür filtresini düzenli olarak gözden geçirerek üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”

Kaldırılan içeriğin hiçbir örneği yok, ancak Galeri’nin yeni bina arsaları gibi oyuncu kreasyonlarını sergilemek için kullanıldığı göz önüne alındığında, Galeri’ye düşebilecek çok sayıda şüpheli içerik var.

Tabii ki, bu oyun endüstrisinde bir ilk değil – insanoğlunun bildiği hemen hemen her oyunda küfür ve rahatsız edici içerik sorunları vardı. Bu, ne yazık ki, özellikle yırtıcı hayvanlar için üreme alanı haline gelen, Facebook ve benim zamanımda MSN’nin yerini alan çocuk oyunları – özellikle çevrimiçi çok oyunculu oyunlar – için geçerli.

Biraz tartışmalı bir hareketle Roblox, kendisini hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bir oyun olarak yeniden yönlendirmek amacıyla on üç yaş ve üstü kullanıcılar için sohbet filtrelemeyi azalttı. Sims’in bunun tersini yapması oldukça açıklayıcı ve birçok yönden genç oyuncuları daha iyi koruyacakmış gibi geliyor. tabii ki biz yankı EA Hayranları herhangi bir hoş olmayan içeriği bildirmeye devam etmeye teşvik ederek.

Artık Sims 4’ü ücretsiz olarak indirebildiğinize göre, dalışa geçebilir ve kendi sanal ekosisteminizi kolayca oluşturabilirsiniz. Bu deneyimi geliştirmek için, ihtiyaçlarınıza daha özel içerik sağlamak için en iyi Sims 4 modları özetimize ve en iyi Sims 4 CC paketlerine ve yaratıcılarına göz atın.oyun-2