The Dark Pictures Anthology, etkileşimli dram türünün hayranlarına yazılmış bir aşk mektubudur. Serinin 2019’dan başlayarak yıllık olarak piyasaya sürülmesinden önce, hayranlar nadiren Supermassive Games veya Quantic Dreams’ten girişler alırdı, ancak Dark Pictures Anthology ile oyuncuların her zaman heyecan yaşayacaklarına güvenebilecekleri iyi hazırlanmış bir anlatı hikayesi alıyoruz. bir veya iki arkadaşla. Devil In Me incelememizde, stüdyonun neler yaptığına bir göz atıyoruz.

The Devil In Me, serinin 4. oyunu ve serinin 1. Sezonunun sonunu işaret ediyor. Pilot oyun Man of Medan’daki Ourang Medan’a benzeyen başka bir gerçek dünya olayına götürüyor bizi. Bu başlıktaki olaylar, bu iğrenç eylemleri nedeniyle dünyanın ilk seri katili olarak tanınan Henry Howard Holmes’un (HH Holmes) sahibi olduğu World’s Fair Hotel’de gerçek hayatta meydana gelen cinayetlere dayanmaktadır.

Otele giriş yapalım ve kalmaya değip değmeyeceğine bakalım, yoksa erken çıkış mı?

Hikaye ve Yazma

Daha önce de belirtildiği gibi oyun, HH Holmes’un korkunç cinayetlerini işlediği ünlü cinayet otelinin yeniden canlandırmasında geçiyor. Lonnit Entertainment ve çaresiz ekibi, Bay Holme’nin çalışmalarının büyük bir hayranı olan ve cinayet otelini yeniden yaratan Grantham Du’met tarafından efsanevi sitede bir belgesel kaydetmeye davet edildiğinde, iş mücadele ederken ekip hayır demekte zorlanır. ve bu onların işini kurtaran şov olabilir.

Oda servisi ciddi şekilde eksik

Ancak ekip otele vardığında bunun tek yönlü bir yolculuk olduğunu çabucak keşfeder. Şeytani derecede zor bulmacaları ve yaşamı tehdit eden durumları çözerek ve kontrol ettiğiniz insanların hayatta kalmasını sağlamak için doğru seçimler yaparak tüm mürettebat üyelerinin yaşamını ve ölümünü belirlemek oyuncuya bağlıdır.

İçimdeki Şeytan Jamie'nin bir merdivene baktığını gösteren ekran görüntüsü
Otel lobisi kesinlikle çok geniştir.

Ancak, gizemde çözülecek daha çok şey var. Orada oyun, keşif için sizi sürekli ödüllendirir ve teşvik eder. Parçaları bir araya getirmek için birden fazla oyun oynadıkça ve gizli koleksiyonları keşfetmek için yeni yerler keşfettikçe, oyunu her oynadığınızda farklı seçeneklerle yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Türde olduğu gibi, beklentilerinizi düşük tutun. Buradaki yazı kesinlikle çok daha iyi, oyun ilerledikçe karakterlerde çok fazla derinlik ve gelişme var, ancak God of War Ragnarok’tan yeni hikayeye girerseniz ve aynı kalitede bir şey beklerseniz, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bu tür 1980’lerin ve 90’ların korku filmlerine benziyor, bu yüzden çıtanızı bu seviyede tutun, harika zaman geçireceksiniz.

Oynanış

Etkileşimli drama türünde, bir tür “zamanlayıcı” vardır. Çoğu bölüm için görünür ve görünmez, ancak The Devil In Me’nin güzel yanı, çok daha fazla özgürlük ve özerklik olmasıdır. Benzer oyunları oynayanlarınız, yanlışlıkla bir odaya veya koridora girmenin sizi geri dönüşü olmayan bir noktaya getirebileceğini bilir, bu da bir şeyi keşfetmek için harika bir fırsatı kaçırdığınız anlamına gelir.

Mark'ın bir merdivene baktığını gösteren The Devil In Me ekran görüntüsü
çevreye bakmak

Burada durum böyle değil ya da en azından cezalandırıcı değil.

Bu, türde bugüne kadar oynadığım açık ara en özgürleştirici oyun. Erken oyunda nadiren dünyayla etkileşiminizi bozabilecek anlar vardır, ancak oyun ilerledikçe doğal olarak oyunun ayarı nedeniyle gülleri koklamak için her zaman vaktiniz olmayacak. Bununla birlikte, bir başka yeni özellik de, her karakterle oyunda nasıl yeni bir tuhaflık olduğu ve oyun için kullanışlı olan benzersiz bir beceridir.

Karakterler ve Yetenekleri

Lonnit Entertainment’ın yöneticisi ve sahibi Charlie Lonnit, kartvizitlerle kilit açabiliyor. Ekipmanı kurmaktan sorumlu olan Gloria, elektrikle ilgili işlerde beceriklidir ve diğer her karakterin daha önce böyle bir oyunda hiç olmayan bir özelliği vardır, yani onları önemli bir parça yapan belirli bir özellik veya yetenek Oyunda bir karakter olarak bir rolden ziyade dünyanın.

Buna ek olarak, oyunda artık çevreden eşya almanıza ve dünyayı daha derine inmek, koleksiyon öğelerinin kilidini açmak ve daha fazlası için kullanmanıza izin veren bir envanter sistemi var.

Vücut pozisyonunu korumak için sağ analogu sola ve sağa hareket ettirerek yaptığınız yeni bir denge mekaniği de eklendi. Bu, pek çok hayranın hatırlayacağı ancak uzun süredir bir video oyununda görmediği bir şey ve özellikle daha gergin anlarda burada bir dönüş görmek canlandırıcı.

Bulmacalar

Son olarak, oyun bulmaca çözmeye daha fazla vurgu yapıyor. Otel, çözmeniz için size yalvaran bulmacalarla dolu. Bu bulmacalarda hayatta kalmanız, yol boyunca topladıklarınıza güvenmenin ve bunları çözmek için zekanızı zamanında kullanmanın bir karışımıdır.

Erin ve Mark'ı gösteren şeytan içimdeki ekran görüntüsü
Oyunun nasıl oynanabileceğine erken bir bakış.

Otel, bulmaca açısından daha çok SAW 2’ye benziyor, çünkü bir odaya veya bir alana yalnızca kapı kilidi için gireceğinizden ve bulmacayı çözmeniz veya ölmeniz gerekiyor.

Bu, türe yeni bir soluk getiriyor ve seride daha fazla giriş olması gerektiğini tüm kalbimle düşünüyorum.

Sunum

Bunu PS5’te oynadıktan sonra performans modunu seçtim ve oyunun 60FPS’de başarılı olduğunu görmek güzeldi. Tüm bunlar, güzel görseller, harika dekorlar ve grafiklerle birleştiğinde bana sürekli olarak bu türü neden sevdiğimi hatırlatıyor. Bakması asla sıkılmayan oyunlardan biridir. Benim gibi gıpta ile bakılan 1000G veya platin kupanın peşinden koşmak için defalarca oynasanız bile.

Kate oyundaki bulmacalardan birine bakıyor
Mekana dışarıdan bakıldığında

Ses tasarımı açısından otel, belirgin ve kasvetli bir atmosfere sahiptir. Ses kasıtlı olarak tehditkar ve sizi her zaman tetikte tutacak. Bir jumpscare olmadığında bile, ses, ayaklarınızın üzerinde hafif kalmanızı ve patlayan herhangi bir QTE’ye hazır olmanızı sağlayacak kadar yeterli ses ipuçlarıyla sessizliği noktalama konusunda harika bir iş çıkarıyor.

60 FPS modunda oynarken karakterlerin ortamdan geçmesi gibi bazı küçük grafik aksaklıklarla karşılaştım. 30 FPS modu şu an için tek çözüm gibi görünüyor. Yine de oyunun tarzı göz önüne alındığında beni rahatsız etmedi.

Sonuç olarak, bu hala zamanın testinden geçen bir oyun ve 2019’daki Man of Medan gibi bir oyuna karşı baktığınızda bile, görsellerdeki benzerlikleri ve Supermassive’in her yıl yapmaya devam ettiği iyileştirmeleri göreceksiniz.

Kate otele uzaktan bakıyor
Otelin dışında çok fazla bahçeye ihtiyaç var.

Çözüm

Sonunda, İçimdeki Şeytan seriye heyecan verici yeni bir katkı. Bu türe, kişisel olarak uzun süredir istek listemde olan pek çok yepyeni yenilikçi fikir getiriyor. Tehditkar otel harika bir ortam, karakterler dinamik ve amaçlı ve oyunun The Dark Pictures Anthology’deki 1. bölümü uğurlamak için nasıl uygun bir yol olduğu hakkında söylenecek bir şeyler var.

İçimdeki Şeytan Ekran Görüntüsü
İçimdeki Şeytan

Türün veya dizinin hayranıysanız, bu sizin için mutlaka oynamanız gereken bir oyundur. İstisna yok. Yolculuk için bir arkadaşınızı yanınıza alın ve oyunun çeşitli çok oyunculu modlarının keyfini çıkarın.

Supermassive bir kez daha home run yaptı ve otelde kalma arzu edilenden daha az olmasına rağmen, oyunu hala seriye sağlam bir giriş olarak değerlendiriyorum ve gelecekteki girişlerle daha iyi olacağına dair büyük umutlar besliyorum!

Devil In Me İncelememiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu inceleme şuna dayanmaktadır: PS5 versiyonu Sola Biraz. Anahtar tarafından sağlandı Bandai Namco Eğlence.oyun-5