Samsung, telefonunuzu tamir ettirirken mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, bilgilerinizi ve hesaplarınızı güvende tutmak için tasarlanmış telefonları için bir “Bakım Modu” özelliğini kullanıma sunmaya başlıyor. Şirket, özelliği Temmuz ayından bu yana test ediyor ve geçen ay Çin’de piyasaya sürdü, ancak şimdi önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla telefonla birlikte Galaxy S22 için dünya çapında lansman yapıyor.

Göre Samsung’un basın açıklaması, Bakım Modu temel olarak, herhangi bir verinizi görmeden birisinin telefonun “temel işlevlerine” erişmesine izin verecek ayrı bir kullanıcı hesabı oluşturur. Bu, bir tamir teknisyeninin telefonunuzu hala test edebileceği anlamına gelir, ancak görmemeleri gereken bir şey görmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Telefonunuzu geri aldığınızda, Bakım Modu’nu kapatmak için kilidini açabilirsiniz; bu, telefon onarılırken yapılan her şeyi geri alır (örneğin, test fotoğrafları silinir, yeni uygulamalar kaldırılır ve ayar değişiklikleri yapılır). tersine çevrilebilir).

Bakım modunu açmak için ekranı gösteren ekran görüntüsü, okuma: Bakım modu, telefonunuzu başka biri kullanırken, örneğin onarım için gönderirken olduğu gibi, gizliliğinizi korur.  Bakım modunda, resimler, mesajlar ve hesaplar dahil olmak üzere kişisel verilerinize erişilemez ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar kullanılabilir.  Bakım modunu kapatmak için telefonunuzun kilidini açmanız gerekir.  Bunu yaptığınızda, her şey Bakım modu ilk açıldığındaki haline dönecektir.

Samsung, bir şeyler ters giderse diye, açmadan önce verilerinizi yedeklemenizi önerir.
Resim: Samsung

Bakım Modunu açmak için Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı > Bakım Modu’na gidin.

Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5 çalıştıran telefonları seçmek için özelliğin “önümüzdeki birkaç ay içinde kademeli olarak kullanıma sunulacağını” söyledi – telefonunuzun bu güncellemeyi ne zaman alacağı hakkında bir fikir istiyorsanız, bu makaleye göz atın. Ayrıca gelecek yıl boyunca “daha fazla Galaxy cihazına” da sunulacak. Ancak şirket, güncellemelerin taşıyıcılar arasında filtrelenmesi biraz zaman alabileceğinden, “kullanılabilirlik zamanlamasının pazara, modele ve ağ sağlayıcısına göre değişebileceği” konusunda uyarıyor.

İnsanların telefonlarını tamir için gönderdiği ve kişisel fotoğraflarının sızdırıldığı bazı yüksek profilli olaylar oldu ve bunlardan biri Apple’ın bir davayı çözmek için milyonlar ödemesine neden oldu. Samsung, Apple ve Google tarafından sunulanlar gibi kendin yap onarım seçenekleri muhtemelen verilerinizi güvende tutmanın en iyi yolu olsa da, yazılım tarafında da çalışmalar yapıldığını ve bu özelliklerin bunu başarmaya başladığını görmek güzel. müşterilerin telefonlarınagenel-2