Sony Xperia Ace IV’ün şirketin yeni Ace serisi kompakt akıllı telefonu olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonun bu yıl Mayıs ayında piyasaya sürülen Sony Xperia Ace III’ün devamı olduğu söyleniyor. Japon akıllı telefon üreticisinin Ace serisine en son gireni, Çinli blog Sumaho Digest tarafından akıllı telefonun teknik özellikleriyle ilgili olarak bahşiş verildi. İpucuna göre, Xperia Ace IV de selefine benzer kompakt bir cihaz olacak ve Qualcomm’un Snapdragon 4 Gen 1 SoC’sinden güç alırken 5.5 inç OLED ekrana sahip olabilir.

Sony Xperia Ace III’ün halefi olduğu söylenen Xperia Ace IV, 1080×2520 piksel çözünürlüğü destekleyen 5.5 inç OLED ekrana sahip olacak. Akıllı telefonun ekran paneli, duruma göre 21:9 en boy oranına sahip olabilir. bildiri. Kaputun altında, cihaz, bildirilen sızıntıya göre 6GB RAM ve 128GB dahili depolama ile eşleştirilebilen Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 SoC ile donatılmış olarak gelebilir.

Ayrıca, akıllı telefon 18W hızlı şarjı destekleyen 4.500mAh pil ile desteklenebilir, rapor eklendi. Sony Xperia Ace IV’ün ayrıca bir microSD yuvası ve 3,5 mm ses jakına sahip olması bekleniyor.

Sony’nin en son Ace serisi girişinin 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Japon akıllı telefon üreticisinin Ace serisindeki önceki üç akıllı telefon lansmanı, sınırlı bir sürümden geçti ve yalnızca Japon pazarında satışa sunuldu. Ancak son sızıntıya göre yakında çıkacak olan Sony Xperia Ace IV, Japonya dışında daha fazla pazarda tanıtılabilir.

Ancak Sony Xperia Ace IV’ün fiyatlandırma detayları ve render görünümleri henüz herhangi bir sızıntıya maruz kalmadı. Japon akıllı telefon üreticisi, en son Ace serisi katılımcısının teknik özellikleri veya beklenen lansman zaman çizelgesi hakkında herhangi bir ayrıntıyı da doğrulamadı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8