Samsung’un Galaxy S22 serisi telefonlar – özellikle Galaxy S22 Ultra – şimdiden en iyi kameralı telefonlar. Geçen yıl, şirket adlı bir uygulamayı tanıttı Fotoğraf meraklılarına profesyonel kalitede görüntüler için kameralar üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Expert RAW ve uygulama artık kazandı iki yeni mod: Astrofoto ve Çoklu Pozlama.
Galaxy S22 ailesi, yüksek çözünürlüklü, çok sensörlü kamera kurulumlarına sahiptir ve varsayılan kamera uygulaması ortalama bir kullanıcı için yeterli olsa da, meraklıları daha fazlasını istemektedir. İşte tam bu noktada Expert RAW uygulaması devreye giriyor ve bugün iki yeni özellik tanıtıldı, ancak bunlar beta sürümündedir ve yalnızca indirmiş olan Galaxy S22 sahipleri tarafından kullanılabilir. Android 13 tabanlı One UI 5.0.
Astronomi fotoğrafçılığı veya astrofotografi, ilk olarak Google tarafından 2019’da tanıtıldı ve gece gökyüzünün fotoğraflarını çekmenizi sağlıyor. Çoklu pozlama görüntüleri alarak ve bunları bir araya getirerek çalışır. Özel bir mod olmadan, astrofotografi çekimlerini yapmak için ayarlarla çok uğraşmanız ve kapsamlı düzenleme becerilerine sahip olmanız gerekir.

Tek yapmanız gereken, “takımyıldızlar, güneş sistemleri, yıldız grupları ve bulutsuların” yerini saptamak için Gökyüzü kılavuzunu açmaktır ve ardından kamera, bir harita üzerinde fotoğraf çekmek için gelişmiş AI segmentasyon teknolojisini ve çoklu çerçeve işlemeyi kullanacaktır. zaman aralığını ayarlayın. Astrofotografi için bir tripoda ihtiyaç duyulacağını unutmayın.
Sanatla uğraşanlar için yeni bir çoklu pozlama özelliği Bu, aynı anda birkaç fotoğrafa tıklamanıza ve bunları bir fotoğrafta üst üste bindirmenize izin verir. Pozlama, zaten bildiğiniz gibi, kamera sensörüne ulaşan ışık miktarıdır ve çoklu pozlama fotoğraf tekniği, tek bir nihai görüntü oluşturmak için birden fazla pozlamayı kaplar. Resimlerine yaratıcı bir yön katmak isteyenler için harika.

Astrofoto ve Çoklu Pozlama’nın beta sürümlerine Expert RAW uygulamasının Ayarlar menüsündeki Özel Fotoğraf seçeneklerine gidilerek erişilebilir.

Camera Assistant uygulaması, özelleştirilmiş bir çekim deneyimi içindir

Samsung ayrıca, Samsung’un Galaxy Mağazasından veya Good Lock uygulamasından indirilebilen bir Kamera Asistanı uygulamasını da tanıttı. Sık kullandığınız otomatik özellikleri ön planda tutmanızı sağlayacak ve Otomatik HDR, Otomatik lens değiştirme ve kamera zaman aşımı gibi belirli özellikleri açıp kapatmanıza izin verecektir.

Galaxy S22 bu noktada birkaç aylık ve son aylarda Apple ve Google’ın yeni kamera özelliklerine sahip yeni telefonları tanıttığını gördük. Stratejik olarak zamanlanmış kamera güncellemesi, Samsung’un S22 üzerinde çalışırken insanları tekrar S22 hakkında konuşturmasına yardımcı olabilir. Galaxy S23.telefon-1