Daha önce üzerinde kör bir satın alma yaptıktan sonra Tam Android’li bir akıllı saat, nasıl olduğunu görmek için bir alışveriş gezisine çıktım ve bir sürü çeşitli Android cihaz satın aldım. Kelimenin “telefonlar” değil “cihazlar” olduğuna dikkat edin.

Google’ın Android işletim sistemi (OS) neredeyse evrensel olarak “telefonumdaki o şey” olarak bilinir, ancak aslında TV’lerden medya oynatıcılara, dijital kameralardan oyun konsollarına kadar her türlü eğlenceli teknoloji oyuncağına güç sağlar.

Ve Nintendo Switch gibi bir taşınabilir oyun konsolunda özellikle harika olacağını düşündüm!

Bu yılın başlarında, niş hakkında zaten yazmıştım, ancak şaşırtıcı derecede hızlı büyüyen retro el bilgisayarları pazarı SteamOS’u ele aldığımda ve o zamandan beri bu topluluğun aktif bir parçası oldum.

Ve özellikle mobil teknolojiyle ilgilenen bir Android hayranı olarak, mevcut en iyi Android destekli el bilgisayarını aramaya başladım… Tabii ki, bence en iyisi ince, hafif, minimalist, temiz bir tasarıma sahip ve en az Android 11 çalıştıran iyi bir dokunmatik ekran. Ve onu buldum – Retroid Pocket 3.

Şimdi, bu bir inceleme olmayacak, sizi satın almanız için de teşvik etmiyorum; ancak gerçek bir oyun konsolu işletim sistemi olarak Android’in ne kadar havalı olabileceğine bir bakış. Çünkü gerçekten öyle!

Adını hiç duymadığınız bir markadan Çin’den cihaz satın alma yolculuğu

Niş bir cihaz almaya karar verdiğinizde, yerel perakende mağazanızda bulunmama ihtimali yüksektir. Aslında, tüm ülkenizde mevcut olmayacak. Veya tüm kıtanız!

Neredeyse sadece, adını hiç duymadığınız bir Çin markasından satın alacaksınız, Çin’den gönderilecek ve kapınıza gelmesi birkaç hafta sürecek.

Aranızda tuhaf ve niş teknolojik şeyler almaya alışmış olan teknoloji meraklıları bunun nasıl bir şey olduğunu zaten biliyorlar – normal. İdeal değil, ama hey – umarım beklemeye değer, değil mi?

Ödevinizi yeterince iyi yaptıysanız – söz konusu markadan zaten satın almış ve mutlu olan kişilerle konuştuysanız veya en azından ne beklemeleri gerektiğini bilmek için kullanıcı incelemelerini okuduysanız veya izlediyseniz – beklemeye değer. BT.

Ve her zaman tüm bunları yapmalısınız, çünkü bir alışveriş dolandırıcılığının başgösteren tehdidi internetin her yerindedir. Ancak, benim olmaya çalıştığım gibi dikkatli olduğunuzu ve sonunda benim durumumda Retroid Pocket 3 olan yeni bir Android avuçiçi elde ettiğinizi varsayarsak – işte böyle bir şey…

Bu, esasen, temel telefon özelliği olmayan bir telefon – yatay olarak çevrilmiş bir telefon ekranı bile kullanıyor.

Bu özel avuçiçi Android 11 çalıştırıyor ve yaklaşık 4,7 inç dokunmatik ekrana sahip. iPhone 13 mini. 1334’e 750 pikselde en yüksek çözünürlüklü ekran değil, ama küçük bir retro oyun (ve genel olarak Android oyun) makinesi olma amacı için – mantıklı. Ayrıca, bir ekranla bu küçük, yüksek çözünürlükler Bu mantıklı değil ve cihaza güç sağlayan 4000 mAh pil, fazla talepkar olmayan bir ekrandan yararlanıyor ve sağlam bir pil ömrü sunuyor.

Açıkçası bu cihazı telefon olmaktan çıkaran şey, Wi-Fi, Android ve Google Play Store’a sahip olmasına rağmen, aslında telefon görüşmesi yapamaması veya alamamasıdır. . Aslında ve hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarınızı bunun üzerine indirebilirsiniz. Bu cihazın amacı bu olmadığı için pek mantıklı olmayacak, ancak bunu yapabilirsiniz!

Sıradan telefonunuzun aksine, bu yalnızca ses tuşları ve güç düğmesi olan bir ekran değildir. Burada basılacak daha çok şey var! Tetikleyiciler, parmak izleri ve bir D-pad dahil olmak üzere çeşitli fiziksel düğmelerimiz var. Her zaman, hareket halindeyken ara sıra oyun oynamak için bazı düşük tuşlu fiziksel düğmelere sahip modern akıllı telefonlarımız olmasını diledim ve bu benim hayalimdeki tasarıma oldukça yakın.

Eğlenceli gerçek – yerleşik gamepad’li gerçek Android telefonlar bir zamanlar bir şeydi, ancak en azından o zamanlar dalga yaratmak için açıkça çok nişti (ve hatırladığım kadarıyla – çok pahalı). Bu trend ölmüş olsa da, akıllı telefon işletim sistemi tarafından desteklenen bu yeni el bilgisayarları trendi ancak şimdi yükseliyor.

Android oyunlarının en iyi hali

Peki böyle bir cihaz aldığınızda ne yaparsınız? Pekala, Android’i kurun, Google Play Store’a gidin ve en sevdiğiniz Android oyunlarını ve emülatörlerini indirmeye başlayın, değil mi?

Evet, Grand Theft Auto: San Andreas ve Max Payne’den eski güzel Jetpack Joyride’dan en sevdiğim DOS emülatörlerine kadar – hepsini içeri tıkabildim. İyi bir önlem için film kitaplığımla dolu büyük bir SD kart bile attım, bu yüzden ne zaman yanımda bu şeyi taşısam – çocukluğumdan (neredeyse) her eğlence ortamını yanımda taşıyorum.

Şimdi, bu Android konsolunu oynamak için gerçekten zamanım olup olmadığı (spoiler: hayır), hatta bunu yapma isteğim (başka bir hayır) farklı bir hikaye. Tıpkı bunlar gibi Son zamanlarda satın aldığım eski iPad minis veya daha önce bahsedilen Android destekli akıllı saat, bu sadece bir evcil hayvan projesiydi. Muhtemelen bu cihazı kişiselleştirip yeğenlerimden birine hediye edeceğim, yakın zamanda benzer, ancak Linux destekli bir avuçiçi satın aldım.

Ancak şimdilik, bu Android destekli oyun konsoluyla ne zaman oynasam, kendimi çok heyecanlı ve mutlu hissediyorum. Bahsettiğim gibi, Android’in devasa mobil oyunlar, bağlantı noktaları ve öykünücüler kitaplığı ve genel olarak çok özelleştirilebilir ve hemen hemen her şeyi yapabilen – bu rahat fiziksel tuşlarla eşleştirildiğinde… 10 yaşındaki benim için bir rüya.

Ama hey – GTA serisi gibi büyük oyunların çoğu, hareket halindeyken denetleyici desteğine sahip olsa da, bu yüzden onları satın alıp Xbox veya PlayStation’da olduğu gibi oynarsınız, birçoğunu nasıl oynardınız? birçok yalnızca dokunmatik Android oyunu?

Yine, Android hemen hemen her şeyi yapabilir ve son derece özelleştirilebilir. Bu nedenle, bu cihazın arkasındaki şirket, her bir fiziksel tuşu herhangi bir oyunun ekran kontrollerine atamanıza izin veren akıllı ve basit bir kaplama uyguladı. Tek yapmanız gereken bir veya iki dakikayı ayarlamak ve işte orada, yalnızca dokunmatik ekranlar için tasarlanmış olmalarına rağmen, fiziksel tuşlarla mobil oyunlar oynamaya başlıyorsunuz!

Sonuç olarak, şu ana kadar kullandığım hemen hemen tüm Android cihazları, normal telefonlar ve tabletlere ek olarak, onarmak için bir zevkti.

Yetersiz donanımda yavaş olabilen Windows ve Apple’ın yalnızca kendisi ve kendi akıllı telefonları için ayırdığı iOS’tan farklı olarak, Android çok yetenekli, ancak hafif. Herkese onunla her şeyi yapma özgürlüğü vermek ve çok sayıda küçük şirket ve teknoloji meraklısı grubunun başka türlü yapabileceklerinden daha fazlasını yapmasına izin vermek.

Günümüzde, sıfırdan kendi işletim sistemini yapmaya gücü yetmeyen küçük şirketler için tercih edilen işletim sistemidir. Sadece özelleştirin ve hazırsınız!

Pek çok eğlenceli şeyi mümkün kıldığı için Android’e şerefe!telefon-1