Edgar Rice Buroughs’un yarattığı klasik hamur kahramanı Tarzan, bir kez daha ekrana geliyor olabilir.

Sony Pictures, karakterin ekran haklarını Burroughs’un mülkü Edgar Rice Burroughs Inc.’den aldı ve karakterin ve fikri mülkiyetin “tamamen yeniden icat edilmesini” istiyor.

Stüdyo, 21. yüzyılın bu zaman ve mekanında izleyiciler için Maymun Adam’ın yukarıdan aşağıya yeniden hayal edilmesini aradığı için hiçbir yazar, film yapımcısı veya yapımcı bağlı değil.Aziz yüzyıl.

Sony’den herhangi bir açıklama yapılmadı.

Tarzan’ın hikayesi iyi bilinir: Ormanda büyük maymunlar tarafından büyütülen yetim bir çocuk, Jane adında genç bir kadına aşık olur, sonunda onun için ormanı terk eder, onunla evlenir ve gözlerinin ne kadar barbarca olduğuna açık olduğu İngiltere’ye taşınır. -Afrika’ya dönmeden önce gerçekten medeniyet denir. Tüm bunların arasında, aslanları ve maymunları alt etmekten kayıp şehirleri keşfetmeye kadar maceralar boldur.

Hikayeler, 1912’de ilk yayınlandığında anında bir hit olduğunu kanıtladı ve on yıllar boyunca filmler, diziler, radyo şovları, TV şovları ve çizgi romanlar aracılığıyla pop kültürüne damgasını vurdu. Ormanın Efendisi’nin en parlak dönemi 1930’lardan 1970’lere kadar sürdü, ancak Disney’in 1999 animasyon filmi, filmin Phil Collins şarkıları gibi bir hit oldu ve hatta bir Broadway uyarlamasına yol açtı.

Bu yüzyılda karakterin Tarzan için kaygan bir asma olduğu kanıtlandı. Warner Bros., 2016 yılında Alexander Skarsgard ve Margot Robbie’nin başrollerini paylaştığı, izleyicilerin hayal gücünü ateşleyemeyen bir filmle potansiyel bir franchise başlatmaya çalıştı.

Sebebin bir kısmı, adetlerdeki değişikliklerde yatmaktadır. Kitaplar, 20’li yılların başlarında geniş çapta kabul gören sömürgecilik, beyaz kurtarıcı ve ırk ve cinsiyet klişeleri fikirleri açısından inceleniyor.inci yüzyılda değil ama şimdiki kültürde değil.

Bu nedenle stüdyonun yeni, yeniden tasarlanmış bir çekim arzusu.

Haklar anlaşması, Tarzan’ın hem kamu hem de özel alanları kapsayan bir IP olması bakımından da ilginçtir. İlk hikayeler tamamen kamuya açık ama Burroughs, 1950’deki ölümünden yıllar sonra yayınlanan bazı hikayelerle 1940’lara kadar maceralar yazdı. Mülk, Tarzan ticari markasının sahibi.sinema-2