Vali Kathy Hochul Perşembe günü yaptığı açıklamada, New York eyaletinde satılan tüm yeni binek otomobiller, kamyonetler ve SUV’lerin 2035 yılına kadar sıfır emisyon olması gerektiğini söyledi.

Hochul, “Temiz ulaşım geçişimizi hızlandırarak ve EV’leri daha erişilebilir hale getirmek için büyük yatırımlar yaparak, iklim değişikliğine karşı mücadelemizi güçlendiriyoruz” dedi.

Hochul, 2035 hedefine ulaşmak için yeni arabaların %35’inin 2026’ya kadar sıfır emisyonlu ve %68’inin 2030’a kadar sıfır emisyonlu olması gerektiğini söyledi. Yeni okul otobüslerinin 2027’ye kadar bu standartları karşılaması gerekiyor ve 2027 yılına kadar tüm filoların sıfır emisyonlu olması gerekiyor. Hochul’a göre 2035.

Yeni arabaların ya elektrikli ya da hidrojen olmasını gerektiren yeni mevzuat, California Hava Kaynakları kurulunun eyalette yeni gazla çalışan arabaların satışını da aşamalı olarak durdurmaya oy vermesinden bir ay sonra geldi. New York, böyle bir yetki alan ikinci eyalet ve diğerlerinin de yakında izleyeceğinin sinyallerini veriyor.

Vali, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Kaliforniya’nın bir adım atmasını beklemek zorunda kaldık çünkü Kaliforniya’nın ilk önce atması gereken bazı federal gereklilikler var – ilk önce gitmelerine izin verdiğimiz tek zaman bu” dedi. Tepe.

1970 Temiz Hava Yasası uyarınca, California, Kongre tarafından araçlar için kendi emisyon standartlarını belirleme yetkisine sahipti. Diğer eyaletlerin Kaliforniya’nın politikalarını benimsemelerine izin verilir, ancak kendi standartlarını uygulayamazlar. Sonuç olarak, Kaliforniya, daha katı emisyon kurallarının devlet tarafından yönlendirilen herhangi bir yaptırımına öncülük etmelidir.

Vali ayrıca Perşembe günü eyalete 10 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. Drive Clean İndirim Programı. Program, New Yorklulara 60’tan fazla elektrikli otomobil modeli satın almaları için 2.000 $’a kadar bir indirim sunuyor ve bu, 7.500 $’ lık federal vergi indirimi ile birleştiğinde, elektriğe geçişi önemli ölçüde daha uygun hale getirebilir. Vali, eyalet şimdiden yaklaşık 80.000 indirim yaptı ve program için 92 milyon dolardan fazla harcadı. söz konusu.

Bir ticaret birliği olan Advanced Energy Economy’nin müdürü Leah Meredith, “Bu programı benimsemek, otomobil üreticilerine New Yorkluların elektrikli araçlar istediği konusunda yüksek ve net bir mesaj gönderiyor” dedi. “Elektrikli araçların yüksek talep görmesi, ancak şu anda yetersiz olması nedeniyle, otomobil üreticileri konuşan eyaletlere öncelik veriyor ve Vali’nin duyurusu, New Yorkluların seçebilecekleri tüm elektrikli araç modellerine sahip olmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Ve bu program, New York’taki yeni elektrikli araçların sayısını artırarak, kullanılmış elektrikli araçlar için sağlam bir pazarın gelişimini de hızlandıracak.”

Geçen hafta, New York Power Authority, EVolve NY eyalet çapında EV şarj ağında 100. yüksek hızlı şarj cihazı kurulumunu duyurdu. Bu şarj istasyonları, Buffalo’dan Albany’ye veya Adirondacks’tan Long Island’a kadar büyük seyahat koridorları boyunca bulunabilir. EVolve NY, şarj cihazı ağını genişletmek için 2025 yılına kadar 250 milyon dolara kadar taahhütte bulundu.

Hochul’a göre, New York Eyaleti ayrıca altyapı faturasının ülke genelinde EV şarj ağları için 5 milyar dolarlık toplam tahsisinden 175 milyon dolar alacak. Vali, yaygın olarak kullanılabilen şarj altyapısının genişletilmesinin eyalette EV satışlarının artmasına yardımcı olacağını söyledi.

genel-24