Star Trek: Alt Güverte, Deep Space Nine'a görsel saygılarını sunar

Ekran görüntüsü: olağanüstü

Bu haftanın Star Trek: Alt Güverteler yavaş, görkemli ihtişamı hakkında bir tıkaçla açılır. Derin Uzay Dokuz başlık teması. Ve eğer hepsi buysa Alt Güverte ikonik şovun itibari uzay istasyonunda geçen bir bölüm önermek zorunda kaldı, hayal kırıklığı yaratıyorsa bu iyi olabilir – ve bu sezonun ilk yarısı. Neyse ki, gösterinin yeniden canlanması bundan daha fazlasını istiyor.

Alt Güverte' başlıklı makale için resim  Deep Space Nine'a Saygı, Pastişin Ötesinde Mükemmeldir

geçen haftadan sonra ilk bölümünü yayınladı Alt Güverte‘ gibi hissettiren ilk sezon, kahramanlarının büyümesine olduğundan daha fazla dayanıyordu. yürüyüş pastiche, “Hear All, Trust Nothing” bu trendi sürdürürken, bir şekilde sezonun en neşeli, en inek hayran servisi bölümü de olabilir. olarak Cerritos Federasyon ve Karemma arasındaki gergin müzakerelerin bir parçası olarak Kaptan Freeman son dakikada çekildiğinde DS9’a yanaştı. Derin Uzay Dokuz Quark ve Ferengi bağlantıları aracılığıyla Federasyon ile ekonomik anlaşmalar yapan kahramanlarımız, kendilerini boş zamanlarında bulurlar. Rutherford, Tendi ve Boimler demirledikleri ünlü bölgeyi keşfetmek için dışarı çıkarken, endişeli bir Mariner kendini tuhaf bir görevle uğraşırken bulur: kız arkadaşının arkadaş çevresiyle tanıştırılmak.

Ne mutlu ki, Boimler ve Mariner’in entrikaları, zahmetsizce bölümün arka planına kayıyor. Kötü oldukları için değil, zaten çok fazla şeye sahip olan karakterler oldukları için. Alt Güverte‘ buraya kadar dikkat. Boimler hemen hemen bunu Quark’s’ta Dabo oynarken oturuyor ve Mariner’in kız arkadaşıyla düzgün bir şekilde etkileşime girdiğini ve ilişkilerini Jennifer’ın kendini beğenmiş, salon sunucu arkadaşlarına dışlanmış bir şey olarak algılanma endişesini aşarak geliştirdiğini görmek güzel olsa da — bunun A planından ziyade B planını ele alması, iki şeye dikkat çekmemize izin veren hoş bir rahatlamadır. Alt Güverte en iyisini yapar: yürüyüş saçma ve ciddi karakter çalışması.

Alt Güverte' başlıklı makale için resim  Deep Space Nine'a Saygı, Pastişin Ötesinde Mükemmeldir

resim: olağanüstü

Ve bunların ikisi de bu hafta gerçekten çok iyi. bu yürüyüş saçmalık, elbette, sevgi dolu bir kutlamadır Derin Uzay Dokuz, “Tümünü Duy, Hiçbir Şeye Güvenme” ayarı göz önüne alındığında. Sırasıyla Kira ve Quark olarak dönen Nana Visitor ve Armin Shimmerman şeklinde harika konuk yıldızlarımız var ve her türlü parmakla işaret eden “bak, bir DS9 şey!” bir Alt Güverte solucan deliğine yolculuk. Tendi, Boimler ve Rutherford Gezinti Yolunda yürürken—en Gezinti yeri!—toplumun dokusunun bir parçası haline gelen kinaye çeşitlerine kıkırdarlar. DS9 yedi mevsimi boyunca, dükkanlar, trabzanlar genç Jake Sisko ve Nog takılırken ayaklarını sallarlardı, Quark’ın kendisi (şimdi bütün bir Ferengi bayileri zincirine ayrılan bir mağazacılık operasyonunun merkezi, tabii ki sahip olmak). Ama bunun da ötesinde. Bu bir bölüm Alt GüverteTarzında Derin Uzay Dokuz– birbirleriyle anlaşma yapan gezginler, büyük riskler yok, Dominion Savaşı’nın tekdüze sonuçları, Kira, Quark’ın saçmalıklarından çok yoruldu. Bu sadece saygı ve referansın ötesinde bir aşktır. Yıldız Savaşları o kadar samimi ki Alt Güverte sadece temelde bize yarım saatlik, iki boyutlu bir bölüm verir. Derin Uzay Dokuz sezon sekiz.

Bu aşk uzanır Alt Güverte bir sayfa çıkarmak Derin Uzay Dokuz kendisine Yıldız Filosu’ndaki yaşamın sıradanlığına ve DS9 gibi bir istasyondaki yaşamın köklerine dayanan bir hikaye vererek. Tendi ve Rutherford’u takip ederek kendilerini gemiden alışveriş malzemelerine bağlanmış halde bulurlar. Cerritos Karemma gemisine, Tendi’yi rahatsız edecek şekilde, DS9’da konuşlanmış başka bir Orion katıldı. çok kendi türlerinin korsan köklerine. sağlar Alt Güverte Sadece Tendi’nin karakterine dalmakla kalmayıp – sinir bozucu bir şekilde bundan önce yeterince yapmadığı bir şey – ve çok Derin Uzay Dokuz Bir türün “mükemmel” bir üyesine ilişkin fikir ve insanların en çok güvendikleri insanlara kendi kültürlerinin parçalarını nasıl kabul edip gösterdikleri.

Alt Güverte' başlıklı makale için resim  Deep Space Nine'a Saygı, Pastişin Ötesinde Mükemmeldir

Ekran görüntüsü: olağanüstü

Karemma müzakerelerinde işler ters gittiğinde – çünkü bunu izleyen hiç kimse şaşırtmadı. Derin Uzay Dokuz, Quark’ın Karemma’yı kısa sürdüğünü ve kendi barı için bazı çoğaltıcı teknolojilerini çaldığını anlatıyor – korsan miraslarını ona ve Rutherford’a ittiği için Orion’a havaya uçurduktan sonra, gelmeden önce öğrendiklerine güvenmek Tendi’ye kalmış. Günü kurtarmak için Yıldız Filosu, karakteristik olmayan agresif bir tarzda. Tendi’nin kıçı tekmelemesini ve Karemma’nın Quark’ı rehin olarak kaçmasını neredeyse tek başına durdurmasını izlemek harika, ama onun için bir anlık yıldız olmak daha da iyi. Alt Güverte burada ve Rutherford’la olan ilişkisini öğrenin – geçen haftaki harika bölümde onun da çok ihtiyaç duyulan bir odaklanmaya maruz kalması şiirsel – Yıldız Filosu’nun “iyi” Orions görmesi gerektiği için kim olduğunu saklamaması gerektiğini, ancak Kim olduğunu bütün olarak kabul etmek, büyük bir karakter işidir.

O da olan bir şey derindenkuyu, Derin Uzay Dokuz. Kira ve Odo, Quark ve Worf, Bashir ve Rom ve diğer pek çok kişiden herkesi hizmet eden insanların ikiliklerini ve Federasyon içinde ve Federasyon olmadan iki kültür arasında parçalanmanın baskısını keşfetmek için kullanan bir gösteri. tam evde böyle bir bölümle uğraşırken, Tendi’nin olmadığı bazı vahşi alternatif gerçeklikte Alt Güverte karakter. O zaman, onun itibari ayarı, meta-anlatıdan ziyade onun için gerçek bir evdi – ve bundan daha az bir haraç değil. Alt Güverte ile Derin Uzay Dokuz ne kadar sevimli tıkaçlar ve referanslar atsa da mümkün olabilirdi.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7