Kağıt üzerinde, ayrılacak çok az şey var Bowers & Wilkins’in yeni PX8 kulaklıkları Bu yılın başlarında piyasaya sürülen PX7 S2 modelinden. Pil ömrü hala 30 saat olarak derecelendirildi, hala altı mikrofon içeriyor (dördü aktif gürültü iptali için ve ikisi aramalar için) ve hala özel bir 3,5 mm jak yok.

Yine de, yeni PX8, orta seviye muadillerinden 300 dolar daha fazla olan 699 dolara mal oluyor. Ne oluyor?

B&W, bir çift yeni 40 mm Karbon Koni tahrik ünitesi sayesinde yeni amiral gemisi kulaklıklarının ses kalitesini “veren” olduğunu savunuyor. Bunlar, çift başına 1.000 doların üzerinde başlayan şirketin 700 Serisi hoparlörlerinde bulunanlara benzer bir tasarım kullanır. B&W’nin basın açıklamasında, “Sonuç, PX7 S2 tarafından belirlenen yüksek çıtayı aşan çözünürlük, ayrıntı ve zamanlamadır” diyor. Önceki PX7 S2’de olduğu gibi, her iki sürücü de kulaklarınızın açısını denemek ve eşleştirmek için hafifçe başınızın arkasına doğru eğilir. Desteklenen ses codec bileşenleri aptX Adaptive, AAC ve SBC’yi içerir.

PX8’in PX7 S2’ye göre ikinci avantajı, yapım kalitesidir. PX7 S2’nin büyük ölçüde plastik ve suni deri kaplamasıyla karşılaştırıldığında, PX8 alüminyum kollara ve hafızalı köpük dolgulu Nappa deri kulak yastıklarına sahiptir. Daha geleneksel bir siyahın yanı sıra şık görünümlü bronz bir kaplamada da mevcutturlar.

PX8 kulaklıkları henüz kendimiz denemedik, bu nedenle ses veya yapı kalitesinin premium fiyatlarını haklı çıkarmaya yakın olup olmadığını söylemek zor. Ancak, bu yılın başlarında incelediğimiz daha uygun fiyatlı PX7 S2 kulaklıklarla yaşadığımız sorunlara yönelik düzeltmelerden söz edilmiyor. Kablolu dinleme hayranları için hala özel bir 3,5 mm giriş yok (bunun yerine bir USB-C adaptörü kullanmanız gerekiyor) ve B&W’nin basın bülteninde gelişmiş sesli arama performansından bahsetmiyor.

Bu, PX8’in hala çok yetenekli ve daha uygun fiyatlı kablosuz kulaklık rakipleriyle zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. PX7 S2’lerin 399,99 $’lık Sony WH-1000XM5 veya 329 $’lık Bose QC45’in gürültü engelleme performansıyla tam olarak eşleşemediğini ve elbette 549 $’lık AirPods Max’in Apple’ın donanım ekosistemiyle derin entegrasyon avantajına sahip olduğunu gördük.genel-2