Google, tabletler için Play Store'un yeniden tasarımı üzerinde çalışıyor

Google Android tabanlı tabletler için birinci taraf uygulamaları optimize etmek için çalışıyor. Şirket, büyük ekranlı cihazlarda daha iyi ekran alanı kullanımı sunmak için birinci taraf uygulamalarından birkaçında değişiklikler yapmaya başladı bile. TechCrunch şimdi bildirdi Google Oyun için saklayın Android tabletler birkaç yeni değişiklik alıyor.

Rapora göre, tabletler için Google Play, artık minimalist olan ve aynı zamanda daha iyi bir tarama deneyimi sunan yeni bir gezinme düzlemi ile yeniden tasarlanıyor. Hatırlarsanız, daha önce tabletlerde Google Play, simgelerle her zaman görünür bir gezinme düzlemine sahipti ve Play Store logosu arama alanının bir parçasıydı. Artık durum böyle değil.

Yeniden tasarlanan Play Store uygulaması, sol üst köşede bir logonun yanı sıra minimalist simge tabanlı bir gezinme çubuğuna sahiptir. Uygulama düzeni ve listeleme, eski sürümle aynı kalır.

Farkında olmayanlar için Google, “22’de Ara” etkinliğinde arama, harita ve alışveriş için birkaç yeni özelliği duyurdu. Şirket, sonuçları daha hızlı almak için yeni kısayollar duyurdu. Buna alışveriş, çeviri, müzik tanımlama veya film rulosunda resim arama ve daha fazlası için seçenekler dahildir. Daha iyi bir arama deneyimi için yeni anahtar kelime önerileri ve artık daha alakalı aramayı en üstte gösteren bazı görsel iyileştirmeler.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9