Meta ilan edildi ABD’deki tüm Facebook ve Instagram kullanıcıları artık cüzdanlarını bağlayabilir ve NFT’lerini paylaşabilir. ABD’deki tüm kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri hem Facebook’ta hem de Instagram’da çapraz gönderme olanağına sahiptir. Resmi çıkış, Meta’nın NFT’leri Mayıs’ta Instagram’da ve Haziran’da Facebook’ta seçili kullanıcılarla ilk kez test etmeye başlamasından birkaç ay sonra geldi.

Şirket ayrıca Ağustos ayında 100 ülkede belirli kullanıcılarla Instagram’da NFT desteğini başlattı. Bugün Meta, bu 100 ülkedeki tüm kullanıcıların artık Instagram’da özelliğe erişebileceğini duyurdu.

Facebook ve Instagram kullanıcıları, Ethereum, Polygon ve Flow’da basılan dijital koleksiyonları yayınlamak için Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi cüzdanlarını bağlayabilir.

NFT’lerinizi Facebook veya Instagram’da paylaşmak için öncelikle indirilen uygulamaların en son sürümlerine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ardından, telefonunuzda tercih ettiğiniz dijital cüzdanın kurulu olduğundan emin olmanız gerekir. Facebook veya Instagram uygulamanıza giriş yaptıktan sonra, ayarlar altından “dijital koleksiyon” sekmesini seçerek tercih ettiğiniz cüzdanı bağlayabilirsiniz.

Meta, ekranınızda bir bildirimin açılacağını ve cüzdan şifrenizi isteyeceğini söylüyor. Ardından, yüklü cüzdan uygulamanız için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir. Ekranınızda ikinci bir bildirim açılacak, ardından cüzdan bağlantınızı onaylamak için “İmzala”ya ve ardından “Tamam”a tıklamanız gerekecek.

Dijital cüzdanınız bağlandıktan sonra, Facebook veya Instagram uygulamasındaki cüzdandan NFT’lerinizi görüntüleyebilirsiniz. Artık NFT’lerinizi her zamanki gibi yayınlayarak yayınınızda paylaşabileceksiniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz yeni bir koleksiyon bölümü göreceksiniz. Veya, NFT’lerinizi doğrudan cüzdanınızdan “Feed’de Paylaş”ı seçerek de paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak için bir NFT seçtikten sonra, bir başlık ekleyebilir ve ardından yayınlayabilirsiniz. NFT gönderiniz, normal gönderilerden farklı kılmak için üzerinde ışıltılı bir etkiye sahip olacaktır. Meta, Instagram veya Facebook’ta bir dijital koleksiyon ürünü göndermek veya paylaşmakla ilgili herhangi bir ücret olmadığını söylüyor.genel-24