Samsung, yeni nesil katlanabilir ürünleri Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ü duyurdu. Bu yeni akıllı telefonlara Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 5 Pro ve Galaxy Buds 2 Pro gibi yepyeni aksesuarlar eşlik ediyor. Bu izlenim parçası için sadece yeni akıllı telefonlara bakacağız. Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 akıllı telefonlarda yaptığımız gibi büyük güncellemeler bekliyorsanız, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Yeni Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Samsung Galaxy Z Flip 4, hafifçe değiştirilmiş tasarımlar, yükseltilmiş kameralar ve mevcut nesil bir işlemci ile yinelemeli güncellemelerdir. Bununla birlikte, küçük de olsa bazı değişiklikler oldukça anlamlıdır ve potansiyel alıcıların beğenisini kazanmak için yeterli olabilir.

Galaxy Z Fold 4 ile başlayalım. Fiyatı 1.799,99 dolardan başlıyor (vergiler hariç yaklaşık 1.42.830 Rs). Samsung’a göre, yeni Fold’un ana özellikleri amiral gemisi sınıfı kameraları, daha güçlü bir SoC ve daha hafif bir gövde. İkincisi fark ettiğim ilk şey ve bu model hala 263g (Z Fold 3 271g) olsa da, ağırlık şimdi daha iyi dağıtılmış hissediyor. Hala çok tıknaz ve telefonun iki yarısı, Flip’te olduğu gibi kapatıldığında birbiriyle aynı hizada oturmuyor.

Metal çerçeve bu sefer daha düz ve tüm bağlantı noktaları ve düğmeler tanıdık konumlarında. Genel boyutların da Galaxy Z Fold 3’e kıyasla biraz daha küçük olduğu söyleniyor, ancak her iki cihazı yan yana görmeden söylemek gerçekten zor. Galaxy Z Fold 4’ün menteşesi sağlam bir his veriyor ve bu cihazı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak çeşitli açılarda açılabilir.

samsung z katlama 4 z filp 4 ilk bakış katlama 4 tasarım gadget'ları360 ww

Samsung Galaxy Z Fold 4, ince ayarlı bir tasarıma sahip ve öncekinden daha hafif

Samsung, Galaxy S22 serisinden kamera donanımının bir kısmını ödünç aldı ve Galaxy Z Fold 4 artık şirketin düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar ve videolar için pazarlama dili olan ‘Nightography’ özelliklerini destekliyor. Galaxy Z Fold 4, OIS özellikli 50 megapiksel birincil kamera, 12 megapiksel ultra geniş kamera ve 3X optik yakınlaştırma ve 30X’e kadar yakınlaştırma dijital yakınlaştırma özelliğine sahip 10 megapiksel telefoto kameraya sahiptir. Selfie kameraları değişmemiş görünüyor.

Galaxy Z Fold 4’ün iç ve dış ekranları eski modelle aynı boyutta ancak birkaç değişiklik var. Dış ekran şimdi Corning Gorilla Victus+ tarafından korunuyor ve 48 Hz ila 120 Hz arasında uyarlanabilir bir yenileme hızına sahipken, katlanır iç ekran 1 Hz ila 120 Hz arasında daha güç açısından verimli bir yenileme hızı aralığına sahip.

Samsung Galaxy Z Fold 4, Android 12L tabanlı OneUI 4.1.1’i çalıştırıyor. Yazılım büyük ölçüde Galaxy Z Fold 3 ile gördüklerimize benziyor, ancak Samsung yeni bir görev çubuğu özelliği ekledi, böylece herhangi bir uygulamayı tam ekran açtığınızda ana ekrandaki alt uygulama sırası navigasyon kontrollerinin yanında sabit kalıyor. Samsung, bu konsepti Galaxy Z Fold 3’te bir Labs özelliği olarak tanıtmıştı, ancak Galaxy Z Fold 4’teki bu uygulama daha az müdahaleci geliyor.

samsung z kat 4 z filp 4 ilk bakış çoklu görev gadget'ları360 ww

Samsung, Galaxy Z Fold 4 için OneUI’ye bazı yeni çoklu görev özellikleri ekledi

Görev çubuğu ayrıca en son açılan uygulamaları ve varsa çok pencereli uygulama çiftlerini gösterir. Sabitlenmiş simgelerin yanı sıra, uygulamalarınızın geri kalanına erişmek için bir çekmece vardır. Bunun, büyük bir hayranı olmadığım sürgülü uygulama karuselini kullanmaktan daha iyi bir çoklu görev çözümü olabileceğini düşünüyorum, ancak kullanmak istiyorsanız bu hala bir seçenek.

Samsung Galaxy Z Flip 4’e gelince, o da düzleştirilmiş çerçeve muamelesi görüyor. Çerçevenin parlak dokusunun büyük bir hayranı olmasam da, telefon bu mor kaplamada şık görünüyor. Galaxy Z Flip 3 ile ilgili en büyük sıkıntımız pil ömrüydü ve neyse ki Samsung, bu konuda daha iyi performans için bu sefer daha büyük 3.700mAh (3.300mAh’a karşı) pil taktı. Pilin sadece 30 dakikada yüzde sıfırdan yüzde 50’ye kadar şarj olabileceği de söyleniyor. Bu cihaz, uluslararası satışa çıktığında 999,99 dolardan (vergiler hariç yaklaşık 79,350 Rs.) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Z Flip 4’teki menteşe artık 1,2 mm daha küçük. Kapak ekranı ne yazık ki daha fazla büyümedi. Telefon katlanmışken bir selfie çekmenize izin vermek gibi aynı hileleri yapmaya devam edebilir ve şimdi Samsung, yapamasam da, dış ekrandan belirli mesajlara otomatik yanıtlar gönderebileceğinizi söylüyor. bunu test et.

samsung z kat 4 z filp 4 ilk bakış çevirme ekranı gadget'ları360 ww

Samsung Galaxy Z Flip 4, önceki modele göre daha büyük bir pile sahip

Galaxy Z Flip 4, telefonu yarıya kadar katladığınızda bazı uygulamalarda benzer ‘Esnek mod’ özelliklerine sahiptir. Flex Cam yeni bir şey ve avucunuzu kameraya tutarak zamanlı bir çekim başlatmanıza izin veriyor. Flip 4 ayrıca Galaxy S22 serisinden ‘Nightography’ özelliklerine sahiptir, ancak sensörler Z Flip 3’ün sahip olduğu geniş ve ultra geniş kameralar için aynı 12 megapiksel çifti gibi görünüyor.

samsung z katlama 4 z filp 4 ilk bakış tasarım gadget'ları360 www

Samsung Galaxy Z Flip 4, daha büyük bir pile ve daha küçük bir menteşeye sahip

Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenmektedir. Her ikisi de suya dayanıklılık için IPX8 derecesine, ayrıca stereo hoparlörlere ve kablosuz ve ters kablosuz şarja sahiptir. Galaxy Z Flip 4, 512 GB’a kadar depolama alanına sahip üç modelde mevcuttur ve hepsinde 8 GB RAM bulunur. Galaxy Z Fold 4, 1 TB’a kadar depolama ile donatılabilir ve tüm varyantlar 12 GB RAM’e sahip olacaktır. Hangi varyantların Hindistan’a gerçekten ulaştığını ve hangi fiyatlarla olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek.

Her iki akıllı telefon da kendi öncüllerine göre yinelemeli güncellemeler olsa da, yükseltilmiş kameralar ve daha yeni SoC, onları daha rekabetçi hale getiriyor ve premium fiyatlandırmayı haklı çıkarmaya yardımcı olabilir. Galaxy Z Fold 4 için, düşük ağırlık uzun süreli kullanımda bir fark yaratmalı, ancak onunla bir kılıf kullanmayı planlıyorsanız bu tartışmalı olabilir. Galaxy Z Flip 4’ün daha büyük pili, selefiyle yaşadığımız en büyük sıkıntıyı gidermeli. Bu akıllı telefonların her ikisinin de tam incelemelerini Hindistan’daki lansmanlarına yaklaştıracağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Açıklama: Samsung, muhabirin Bengaluru gezisi için uçuşlarına ve oteline sponsor oldu.
genel-8