Cömert bir yemek, yeni fragmanda karanlık bir dönüş alır. .

Fragman, Margot (Anya Taylor-Joy) ve Tyler’ın (Nicholas Hoult) Şef Slowik’in (Ralph Fiennes) hiç kimsenin unutamayacağı ve bazılarının hayatta kalamayacağı bir yemek hazırladığı seçkin bir restoranda lezzetli bir yolculuğa çıkmasıyla açılıyor.

Görünüşe göre küçük bir tekne bir güverteye yanaştığında, Taylor-Joy, Hoult’a akşam yemeğine katılan herkese uygun olup olmayacağını sorar.

“Kolayca, toplam 12 müşteri” diyor ona. “Nasıl kâr ediyorlar?” o soruyor. “Kişi başı 1,250 dolar, işte böyle,” diye yanıtlıyor ve onu espri yapmaya yönlendiriyor, “Ne yiyoruz, bir Rolex?”

Neredeyse robot gibi çalışan restoran çalışanlarından akşam yemeği konuklarının yemeklerin üzerindeki resimlerine kadar, katılımcılar iki dakikalık ön izlemede daha şefle tanışmadan önce bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamaya başlıyorlar.

“O sadece bir şef değil. O bir hikaye anlatıcısı,” diye açıklıyor Hoult, Taylor-Joy’a. “Oyun, tüm yemeğin kapsayıcı temasının ne olacağını tahmin etmeye çalışıyor. Sonuna kadar bilemezsiniz.”

Çok geçmeden, silahlar vurulup parmakları kesilince konuklar şüpheliden düpedüz dehşete geçerler. Onlar ayrılmak için sabırsızlanırken, Fiennes’in Şefi Slowik onlara kaçmaları için “45 saniyelik bir başlangıç” verir ve birkaç misafir onun teklifini kabul eder.

“Bunun için para ödüyorsun,” Harry Potter aktör, hızlı çekim görüntüleri üzerinden sesli olarak şunları söylüyor: “Hepsi menünün bir parçası.”

Oyuncu kadrosunu Hong Chau, Janet McTeer, Judith Light ve John Leguizamo tamamlıyor.

Menü 18 Kasım’da sinemalarda.sinema-2