Rakam bunu önermese bile: Galaxy Z Flip 4 ile Samsung’un dikey katlanabilir özelliği henüz üçüncü neslinde. Resmi lansmandan birkaç gün önce NextPit, akıllı telefonu birkaç saat test etme fırsatı buldu. İşte ilk izlenimler ile uygulamamız geliyor.

NextPit logosu şeffaf arka planda beyaz

SONRAKİçukurtelevizyon

Başına

  • Snapdragon 8+ Gen 1 sayesinde çok fazla güç
  • inanılmaz küçük ve kullanışlı
  • geliştirilmiş dayanıklılık ve IPX8
  • eşsiz tasarım

Eksileri

  • Tahmin edilebileceği gibi vasat pil ömrü ve yavaş şarj
  • telekamera yok

Samsung Galaxy Z Flip 4 fiyatı ve bulunabilirliği

Galaxy Z Flip 3, NextPit testinde beş üzerinden beş yıldız alan çok nadir cihazlardan biri. Bu, katlanabilirin her bakımdan birleştirilmiş rekabetten daha iyi olduğu anlamına gelmez. Elbette daha hızlı akıllı telefonlar veya daha iyi kameralı telefonlar var. Ancak Z Flip 3, yeni bir sınıftaki bizi tamamen kazanan ilk cihazdır. Rakipsiz bir cihaz – ve en azından şimdiye kadar halefi Samsung Galaxy Z Flip 4 şimdilik bu şekilde kalacak gibi görünüyor.

Galaxy Z Flip 4, 26 Ağustos’ta satışa çıkacak. Belleğe gelince, 128, 256 ve 512 GB arasında bir seçime sahipsiniz ve masaya 1099, 1159 veya 1279 Euro koymanız gerekiyor. Ayrıca sadece 256 GB belleğe sahip bir Bespoke Edition da var, bunun için 1209 Euro ödemeniz gerekiyor, ancak birçok tasarım seçeneğine sahipsiniz.

Samsung Galaxy Z Flip 4 kılıf

Samsung, Galaxy Z Flip 4 için birçok kılıf sunuyor. / © SonrakiPit

Her zamanki gibi Samsung lansmanlarında olduğu gibi erken karar verenler için ön sipariş kampanyası da var. Sonraki saatlerde NextPit.de’de daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz. Çok sabırsız olanlar şimdiden Galaxy Z Flip 4’ü buradan ön sipariş verebilir:

Samsung Galaxy Z Flip 4: Ekran

Samsung Galaxy Z Flip 4 inanılmaz derecede kompakt. Elbette: Katlandığında, akıllı telefon normal katlanabilir olmayan bir akıllı telefondan 17,1 milimetre daha kalındır – ancak aynı zamanda avucunuzun içine de sığar. Açıldığında, 6,7 inç ekranlı cep telefonu, 2022’den itibaren normal bir Otto cep telefonu kadar büyük, ancak daha sonra 6,9 milimetre ile nispeten ince.

Samsung Galaxy Z Flip 4 kapandı

Samsung Galaxy Z Flip 4 katlandığında süper ince değil, ancak gerçekten kompakt. / © SonrakiPit

Z Flip 4, selefine kıyasla ekran-gövde oranını biraz iyileştirdi. Telefon üstte ve altta 0,8 milimetre, sağda ve solda ise 0,3 milimetre kazanıyor. Menteşe de biraz daha kompakt hale geldi. Ama dürüst olmak gerekirse: Biri bana üç hafta önce Z Flip 3 olarak Z Flip 4 vermiş olsaydı muhtemelen fark etmezdim.

Bununla birlikte, fark bir süre sonra görünür hale gelecektir: Gorilla Glass Victus+ artık akıllı telefonun dış kısmında kullanılıyor ve bu Samsung’a göre normal Victus’tan yüzde 12 daha kararlı. İçerideki ultra ince camın (UTG) eski modele göre yüzde 18 daha dayanıklı olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy Z Flip 4 iç ekran

Samsung Galaxy Z Flip 4’ün iç ekranının önceki modele göre yüzde 18 daha sağlam olduğunu vaat ediyor. / © SonrakiPit

Samsung Galaxy Z Flip 4’ün iç ekranı, selefi gibi 6,7 inç ve ekstra uzun 1080×2640 piksel çözünürlüğe sahip – bu 22:9 en boy oranı. Kısa süreli uygulamamız sırasında farklı koşullar altında test edemesek bile: 120 Hz’e kadar hızlı Dinamik AMOLED panel, Samsung’un tipik özelliği olan çok şık görünüyor. Ancak önceki modelde olduğu gibi Z Flip 4’te de oldukça net bir kırışıklık görülüyor. Dış ekranda da herhangi bir yenilik yok. Z Flip 3 gibi panel 1,9 inç ve 512×260 piksel çözünürlüğe sahip.

donanım ve yazılım

Samsung Galaxy Z Flip 4 çok kompakt olabilir ancak yine de donanım açısından tam bir kulübe sunuyor. Kaputun altında, 8 GB RAM ile birlikte mevcut Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 var. Kısa testimiz sırasında herhangi bir performans sorunu bulamadık – ancak elbette akıllı telefon da sürekli baskı altında değildi. Zorlu oyunlar oynarken muhtemelen termal kısma bekleyebilirsiniz, ancak kompakt form faktörü göz önüne alındığında bu bir sürpriz olmamalıdır.

Masanın üzerinde Samsung Galaxy Z Flip 4

Samsung’un amiral gemisi bir SoC’yi bu kadar ince bir kasaya sığdırdığına inanmak zor. / © SonrakiPit

Batarya söz konusu olduğunda, Galaxy Z Flip 4 ileriye doğru bir sıçrama yaptı. Güç depolama artık 3700 mAh sunuyor. Samsung’a göre, daha kompakt menteşe, kasada artık pil için daha fazla alan olmasının önemli bir nedeniydi. En yeni Flip artık maksimum 25 watt ile hızlı bir şekilde şarj edilebilir. Bu bir Galaxy akıllı telefon için fena değil – ancak Xiaomi, Realme & Co. sadece yorgun bir şekilde gülümseyebilir. Üreticiye göre, Z Flip 4 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 50’ye çıkabilirken, diğer akıllı telefonlar zaten iki kez 0’dan 100’e şarj edildi.

Başlangıç ​​olarak, Galaxy Z Flip 4, üreticinin sözüne göre Android 12’yi çalıştıracak, en az Android 16’ya kadar güncellemeler olacak. Samsung, One UI’nin 4. sürümünü de Google işletim sisteminin üzerine genişletti. Z serisi için ek özellikler eklemek için dördüncü nesil katlanabilir birkaç yeni numara öğrendi.

Samsung Galaxy Z Flip 4 bölünmüş ekran

Ultra uzun formatı ile Galaxy Z Flip 4, bölünmüş ekran uygulamaları için idealdir. / © SonrakiPit

Örneğin harici ekran, artık mesajları açmadan, örneğin hazır mesajlar veya sesle yanıtlamanıza olanak tanır. Samsung ayrıca, kapağınızı Galaxy Watch 5’inize uyacak şekilde şekillendirmek için kullanabileceğiniz birkaç yeni tema sunuyor. Galaxy Z Flip 4’ün kamera uygulamasında artık telefonu yarı açık şekilde masaya yerleştirebileceğiniz ve doğrudan TikTok için portre videoları kaydedebileceğiniz yeni bir portre modu var.

Samsung Galaxy Z Flip 4: Kamera

Kameralardan bahsetmişken: Samsung, Galaxy Z Flip 4 ile nicelik açısından değil, yalnızca nitelik açısından da olsa bir adım daha attı. En gösterişsiz kamerayla başlayalım: İç ekranın üzerindeki selfie snap hala merkezi bir çentikte yer alıyor ve hala 10 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Samsung Galaxy Z Flip 4 Selfie Kamera

Mümkünse, zayıf aydınlatma koşullarında ekranın üst kısmındaki selfie kamerayı değil, ana kamerayı kullanmalısınız. / © SonrakiPit

Ancak özçekim gibi fotoğraflar için yine iki tane olan ana kameraları kullanmak daha iyidir. Önceki modelde olduğu gibi, ana kamera 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ancak sensör önemli ölçüde büyüdü – piksel boyutu Z Flip 3’e kıyasla 1,4 mikrondan 1,8 mikrona yükseldi. Samsung’un kendisi resmi olarak doğrulamamış olsa bile, Galaxy Z Fold 3’ün 12 megapiksel sensöründen, yani Isocell 2LD’den şüpheleniyoruz.

Galaxy Z Flip 4’teki ultra geniş açılı kamera ise önceki modelle aynı özellikleri sunuyor: Ana kamera gibi sensör de 12 megapiksel çözünürlüğe ve 1,12 mikron piksel boyutuna sahip. Ne yazık ki Galaxy Z Flip 4’ün telefoto kamerası da yok.

Samsung Galaxy Z Flip 4 selfie modu

Hızlı bir anlık görüntü için kamerayı etkinleştirmek için açma/kapama düğmesine iki kez dokunun. / © SonrakiPit

ön karar

Harekete geç iPhone: Konu stil olduğunda Galaxy Z Flip 4’ü kimse yenemez – Xiaomi değil, Sony değil ve Apple bile. Kompakt Samsung katlanabilir, gezegendeki en havalı akıllı telefon. Ve elbette: katlanabilir ucuz değil, ancak sunulanlara bakıldığında aşırı pahalı bile değil. Çünkü şık kılıfın altında harika bir teknoloji gizlidir.

Geçen yıl Samsung, Almanya’da yarısından biraz fazlası flip cihaz olmak üzere 180.000 katlanabilir sattı. Bu yıl için Koreliler yarım milyonu hedefliyorlar – ve en geç o zamana kadar Galaxy Z Flip 4 sonunda onu garip erken evlat edinme cihazından ana akım haline getirmiş olacak.

Samsung Galaxy Z Flip 4 renk

Samsung Galaxy Z Flip 4 dört farklı renkte mevcuttur. / © SonrakiPit

Galaxy Z Flip 4’ün bir sonraki akıllı telefonunuz olacağına zaten ikna oldunuz mu? Ardından doğrudan Amazon web sitesindeki ön sipariş kampanyasına buradan gidin.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Cihaz veritabanınagenel-27