Google Slaytlar'da Soru-Cevap oturumu nasıl başlatılır

İçinde Google Slaytlar, bir Soru-Cevap oturumu, konuşmacı ile dinleyiciler arasında sunum bittikten çok sonra devam edebilecek bir konuşma oluşturur. Bu şekilde sunum yapan kişiler, slayt gösterilerinde etkileşimli Soru-Cevap oturumları düzenleyebilir.

Google’da bir Soru-Cevap oturumu düzenleyebilirsiniz Slaytlar her zaman. Örneğin, izleyici katılımının gerekli olduğu yerlerde uzaktan sunum yaparken. Ayrıca, izleyicilerinizle, daha sonra yanıtlayabileceğiniz veya sunum sırasında tartışabileceğiniz sorular göndermelerine izin vererek işbirliği yapabilirsiniz. Hedef kitleniz, Google Slaytlar’ın etkileşimli Soru-Cevap özelliğini kullanarak sunumlarınız sırasında da oy verebilir. Google Slaytlar ile sunum yaparken bir Soru-Cevap oturumu başlatmanıza yardımcı olacak adım adım bir kılavuz burada.

1.

Bir Google Slaytlar sunumu açın.

2.

Tıkla Aşağı ok Slayt Gösterisi’nin yanında en üstte bulunur.

3.

Tıkla Sunucu Görünümü seçenek.

4.

Tıklamak Kitle Araçları yeni pencerede.

5.

Tıklamak Yeni Başlat.

6.

öğesine tıklayarak son bir oturuma devam edebilirsiniz. Yakın zamana devam et.

7.

simgesine tıklayarak bir Soru-Cevap’ı sonlandırabilirsiniz. açma / kapama düğmesi pencerede.

Hatırlanacak noktalar:

  • Android veya iOS cihazınızı kullanarak bir Soru-Cevap oturumu başlatmak istiyorsanız, slayt gösterisini başka bir ekranda sunmanız gerekecektir. Ayrıca, televizyonunuzda slaytlar sunmak için Google Cast’i veya video görüşmesi yapmak için Google Hangouts’u kullanabilirsiniz.
  • Soru-Cevap’ı kapatmasanız bile, Google Slayt sununuz sona erdikten kısa bir süre sonra Soru-Cevap görünümü kapanır.
  • Google’ı işletme, okul veya başka bir kuruluş için kullanıyorsanız kimlerin soru gönderebileceğini seçebilirsiniz. Basitçe şuraya gidin: sunucu pencereyi görüntüleyin, Kitle araçları’nı tıklayın ve kabul etmek soru ayarı.
  • Slaytlar Soru-Cevap’ı yalnızca söz konusu Slaytlar sunumuna yorum veya düzenleme erişiminiz varsa kullanabilirsiniz.
  • Varsayılan olarak, alanınızdaki herhangi bir kullanıcı bir sorgu gönderme olanağına sahiptir. Şirketiniz harici paylaşıma izin veriyorsa, harici kullanıcıların soru göndermesine izin verebilirsiniz.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9