Samsung, Galaxy S22 serisi kullanıcıları için Almanya’da Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın beta sürümünü kullanıma sunuyor. İnsanların bu beta sürümünü indirme şansı elde etmek için Samsung Üyeleri uygulamasına kaydolmaları gerekiyor. Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcılara güncellemeyi yüklemeden önce akıllı telefonlarının verilerini yedeklemelerini tavsiye etti. Samsung ayrıca, bu yapının servis sağlayıcı kilitli telefonlarla çalışmayacağını belirtti. Android 13’ün kararlı sürümünün bu yıl Eylül ayında gelmesi bekleniyor.

Samsung, güncellemeyi Cuma günü bir İleti olarak kendi topluluk forumunda benekli Android Kurumu tarafından. One UI 5.0 beta testi için kayıt, yalnızca Samsung Üyeleri uygulamasında ‘One UI beta programına’ kaydolan ilk 500 üye için sınırlı bir süre için Almanya’da açıktır.

Bu beta sürümü yalnızca kilidi açılmış Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra ile uyumludur. Şimdiye kadar yalnızca bu akıllı telefonlar, S90xBXXU2ZHV4 donanım yazılımı sürümünü taşıdığı bildirilen Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta ile çalışıyor. Samsung gelecekte daha uyumlu cihazları ortaya çıkarabilir.

One UI 5.0 beta sürümüne kaydolmak isteyen kullanıcılar, beklenmedik hatalarla karşılaşabileceklerini unutmamalıdır. Samsung, güncellemeyi yüklemeden önce kişilerin verilerini yedeklemelerini önerir. Samsung Pay ve Google Pay gibi temassız ödeme uygulamalarının bu beta yapıyla çalışması beklenmiyor. Ayrıca, birkaç üçüncü taraf uygulaması tam olarak çalışmayabilir.

Geçmiş bir rapor, Samsung’un Galaxy S22 serisi akıllı telefonlar için Temmuz ayı sonlarında One UI 5.0 beta sürümünü yayınlamaya başlayabileceğini iddia etmişti. Samsung’un Ekim ayında One UI 5.0’ın kararlı bir sürümünü yayınlaması bekleniyor. İlgili bir haberde, Google’ın bu yıl Eylül ayında kararlı Android 13 sürümünü çıkarabileceği bildiriliyor.
genel-8