Teknoloji devi Cuma günü yaptığı açıklamada, Amazon’un tasarımları hibrit çalışmaya uyacak şekilde yeniden değerlendirmek için Bellevue ve Nashville’deki altı yeni ofis binasının yapımını durdurduğunu söyledi.

Bir şirket sözcüsü, şirketin Bellevue’de 25.000 ve Nashville’de 5.000 yeni iş yaratma önerisini yineleyerek, inşaatın duraklaması ve gecikmesinin Amazon’un işe alım planlarını etkilemeyeceğini söyledi.

Başkan Yardımcısı John Schoettler, “Salgın insanların çalışma şeklini önemli ölçüde değiştirdi…Ofislerimiz uzun vadeli yatırımlardır ve onları gelecekte çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi. Amazon’daki Küresel Gayrimenkul ve Tesisler.

Ayrı ayrı, Bloomberg rapor edildi Cuma günü Facebook’un ana şirketi Meta Platforms ve Amazon, New York City’deki ofis genişletme planlarını geri çekti.

Rapora göre Meta, halihazırda bulunduğu Astor Place yakınlarındaki bir bina olan 770 Broadway’de ek 300.000 fit kare alan almamaya karar verdi ve Amazon, Hudson Yards’daki JPMorgan Chase’den kiralamayı planladığı alan miktarını azalttı. .

Bir Meta sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, “Ofis kullanımı da dahil olmak üzere belirli bir anlaşmayı kabul etmememizin genellikle birkaç nedeni vardır. Son birkaç yıl, bağlantı kurma ve çalışma yöntemlerimiz konusunda yeni olanaklar getirdi.” bildiri.

Sözcü, “New York’a sıkı sıkıya bağlıyız ve önümüzdeki aylarda Farley’i açmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Amazon, rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

© Thomson Reuters 2022
genel-8