Microsoft, Windows ve oyun dünyalarında her hafta çok sayıda haber çıkıyor. Özellikle en iyi Prime Day fırsatlarını aramakla meşgulken birkaçını kaçırmak kolaydır. Bu nedenle, hafta sonunu başlatmak için her haftanın en büyük haberlerini tek bir uygun parçada topluyoruz.

Bu haftanın başlarında bir miktar trend ortaya çıktı. Windows’un asla olmaması gereken şeyler üzerinde çalışmasını sağlamaya odaklanan birkaç hikayeyi ele aldık. Bağımsız geliştirici Gustave Monce, Windows 11 on Surface Duo projesinde büyük bir atılım gördü, başka bir geliştirici Windows 11’i Chromebook’lara çift önyükleme desteği ekledi ve hatta birisi Windows 98’i Xbox Series X üzerinde çalıştırmayı başardı.

Microsoft, Windows için üç yıllık sürüm döngüsüne geçiyor

Klavyeli Surface Pro 8

(İmaj kredisi: Gelecek)

Haftanın en büyük haberi, Microsoft’un Windows istemcisi için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geçmesidir. Bu, şirketin her üç yılda bir Windows’un büyük bir sürümünü göndereceği anlamına geliyor. Bu, Microsoft’un işletim sisteminin önceki birçok sürümüyle yaptıklarıyla daha fazla örtüşüyor, ancak yedi yıl arayla başlatılan Windows 11 ve Windows 10 ile karşılaştırıldığında büyük bir değişiklik.genel-20