Los Angeles, California'daki La Cienega Blvd ve Centinela Ave'nin köşesinde bir Mobil benzin istasyonu.

Los Angeles, California’daki La Cienega Blvd ve Centinela Ave’nin köşesinde bir Mobil benzin istasyonu.
Fotoğraf: PATRICK T. FALLON/AFP (Getty Resimleri)

Yerel emisyonları azaltmak amacıyla, bazıları Los Angeles umut etmek ban şehirde yeni benzin istasyonlarının inşası.

“Los Angeles’taki petrol sondajını sonlandırıyoruz. Tamamen elektrikli yeni inşaata geçiyoruz. Ve biz de fosil yakıtsız ulaşıma doğru ilerliyoruz,” dedi LA Meclis Üyesi Paul Koretz bir basın bülteninde Önerilen yasak hakkında. “Otomobilin etrafında büyüyen büyük ve etkili şehrimiz, gazla çalışan arabadan nasıl ayrılacağını bulmak için mükemmel bir yer.”

Koretz şu anda yeni benzin istasyonlarının inşa edilmesini yasaklayacak bir politika taslağı hazırlıyor ve politikanın bu yıl içinde uygulamaya koyulacağını umuyor. Kaliforniya şehirlerinde de benzer politikalar araştırılmaktadır. Windsor ve Santa Rosa.

Bu plan başarılı olursa, LA ülkedeki yeni benzin istasyonlarının inşasını yasaklayan en büyük şehir olacak, Guardian bildirdi. Çevresel adalet kar amacı gütmeyen Stand.Earth bir basın açıklamasında, benzin istasyonu yasağının yalnızca emisyonları düşürmeye yardımcı olmayacağını, aynı zamanda iyileştireceğini de söyledi. halk sağlığı sonuçlarıakaryakıt istasyonlarının varlığı yüksek seviyelere bağlı olduğundan, kansere neden olan emisyonlar. Bu istasyonlar aynı zamanda uzun süreli kontaminasyondan da sorumludur—ülke genelinde 400.000’den fazla kahverengi alan vardır ve EPA’ya göreyaklaşık yarısı eski benzin istasyonlarından sızdıran tanklardan gelen petrolle kirlendi.

Melekler şehrinde hava kalitesi için hiçbir yeni benzin istasyonu harika olamaz, ancak Los Angeles gerçekten onu seviyor gibi görünüyor. arabalar. Ülkenin en büyük ikinci şehri olmasına rağmen, şehrin nüfusunun %70’inden fazlası işe gitmek, %6,8’i düzenli olarak toplu taşıma ile işe gidiyor. (Chicago metro bölgesinde, %12.3 işe gidip gelme toplu taşıma ile, NYC’deyken, %30’dan fazlası yapıyor, Bloomberg’in CityLab’ı 2019’da rapor edildi.)

L.A. şu anda hareketi destekleyen yetkililer ilham aldı Petaluma, California’nın 2021 yasağı yeni benzin istasyonları inşa etme konusunda. Ve bu sadece California değil: Bu ayın başlarında, Bethlehem, New York ilan edilen çabalar yeni benzin istasyonlarının inşasını yasaklamak, Times Union bildirdi. seçilmiş gibiLos Angeles’taki mesajlar, Bethlehem’dekiler çevresel kaygıları dile getirdiler. Kasaba, elektrikli araçlar için daha fazla şarj istasyonuna geçmeyi planlıyor.

Bethlehem belediye yönetim kurulu üyesi Maureen Cunningham yaptığı açıklamada, “Temiz, yenilenebilir enerjinin yerel ekonomimiz, uzun vadeli sürdürülebilirliğimiz ve gezegenimizin geleceği için doğru hareket olduğunu biliyoruz” dedi. “Yeni benzin istasyonlarını yasaklamak, toplum olarak şimdi harekete geçmemiz gereken birçok ileri görüşlü çözümden biri.”genel-7