Apple, Apple Music kullanan ABD merkezli öğrenciler için aylık ücreti artırdı.

tarafından tespit edildi AppleInsiderfiyat artışı, ABD’deki öğrencilerden artık akış hizmeti için ayda 5,99 ABD Doları tahsil edileceği anlamına geliyor ve bu da 1 ABD Doları artış anlamına geliyor.

Değişiklik, Apple tarafından resmi olarak duyurulmadı, ancak web sitesine bu hafta Çarşamba veya Perşembe günü eklenmiş gibi görünüyor.

Apple Music için öğrenci ücreti de Kanada ve Birleşik Krallık’ta benzer bir miktarda artırıldı ve Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Hindistan, Kenya, İsrail, Singapur dahil olmak üzere diğer pazarlarda akış hizmeti için geçen ayki fiyat artışını takip ediyor , ve Suudi Arabistan.

O sırada Apple, öğrenci abonelerine aylık ücretteki artışı bildirmek için bir e-posta gönderdi. Apple Music’in ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki öğrenci abonelerine benzer bir e-posta gönderip göndermediği henüz belli değil.

Apple Music için ayda 4,99 ABD doları olan oldukça sınırlı Ses planının yanı sıra, öğrenciler hala Apple’ın müzik akışı hizmeti için en iyi fiyatı alıyorlar. Alternatif katmanlar arasında ayda 9,99 ABD doları olan Bireysel ve ayda 14,99 ABD doları karşılığında altı kişiye kadar sınırsız erişim sunan Aile bulunur.

Ücretsiz bir müzik akışı hizmeti arayan öğrenciler, sınırlamaları olsa da Spotify’ın reklam destekli katmanını deneyebilir. Örneğin mobil cihazlarda dinlemek, kendi seçimlerinizi yapmanıza izin vermek yerine sevdiğiniz şarkılar arasından rastgele parça seçimlerini içerir, ancak Spotify’ın masaüstü sürümü ne dinleyeceğinizi özgürce seçmenize izin verir. Özellikler açısından Apple Music’e benzer bir şey için Spotify, öğrencilerden ayda 4,99 ABD Doları, Apple Music’in eşdeğer teklifinden bir dolar daha düşük ve Spotify’ın Premium hizmetinin yarı fiyatına ücret alıyor.


genel-19