Bu sonbaharda iOS 16’nın piyasaya sürülmesinin ardından, HomeKit cihazlarını kontrol etmek için artık bir akıllı ev merkezi olarak iPad kullanamayacaksınız.

Haber, iOS 16 Beta 2 kodunu araştıran iOS geliştiricisi ve MacRumors yazarı Steve Moser tarafından geliyor. uzun Twitter dizisi (yeni sekmede açılır) Bu, Apple cihazlarına gelen diğer bazı değişikliklerden geçer.

iOS 16 değişiklikleri

MacRumors raporları (yeni sekmede açılır) bir iPad’i iOS 16’ya güncelledikten sonra, Home uygulamasında “Aksesuar bildirimi alma ve diğer kişilerin evlerinizi kontrol etmesine izin verme gibi özelliklerden yararlanmak için bir ev hub’ı gereklidir. bu evler de en son HomeKit’e yükseltilene kadar paylaşılan evleri görüntülemek için. iPad artık burada bir ev merkezi olarak desteklenmeyecek.”

eğer yanına gidersen iOS 16 önizleme sayfası (yeni sekmede açılır) Apple, yalnızca Apple TV’lerin ve HomePod cihazlarının ev hub’ları olarak kullanılabileceğini belirterek bunu doğrular. Teknoloji devine ulaştık ve iPad desteğini kaldırma nedenlerini açıklayıp açıklamayacaklarını sorduk, ancak yanıt alamadık. MacRumors, değişikliğin yeni Matter desteğiyle ilgili olabileceğini öne sürüyor.

Matter, Apple, Google ve Amazon dahil olmak üzere birden fazla teknoloji şirketi tarafından geliştirilmekte olan bir akıllı ev standardıdır. amaçlayan evrensel bir protokol olması gerekiyordu. akıllı ev endüstrisini kurtarmak. Standardın, iOS 16 ile aynı başlatma penceresi olan 2022 Güz döneminde yayınlanması planlanıyor.

Yeni özellikler ve değişiklikler

İPad düşüşü dışında, değişikliklerin çoğu nispeten küçüktür. Moser, birçok metnin değiştirileceğini belirtiyor. Örneğin, elma araba anahtarı şimdi “iPhone’unuzun şarj edilmesi gerektiğinde pasif giriş kullanılabilir” diyecektir. Sağlık gibi bazı uygulamalar biraz farklı simgelere sahip olacaktır. Esas olarak üçüncül şeyler, ancak birkaç kayda değer ekleme var.

Yeni başlayanlar için, Apple Haritalar e-bisikletler için optimize edilmiş yeni rotalar alacak. Bir de “Oyun Modu” olacak ancak bunun ötesinde pek bir şey bilinmiyor. iOS 16 yerel olarak destekliyor Nintendo Switch Pro denetleyicileri, bu mod, Apple’ın yeni keşfedilen oyun desteğine bağlanabilir. Moser ayrıca Apple’ın etkinleştirilmemiş iPhone Kamera uygulaması için 3:2 en boy oranı üzerinde çalıştığını da buldu. Gelecekteki bir iPhone’a gelen bir ek olabileceğini iddia ediyor.

Bunun sadece bir beta olduğunu unutmayın. Bunlardan herhangi birinin çıkıp çıkmayacağı ve ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Ana hub desteğini kaybeden iPad’ler dışında; taşa yerleştirilmiş gibi görünüyor. iPhone’lar ve iPad’ler için yeni iOS 16 beta sürümünü şu adresten indirerek deneyebilirsiniz: Apple’ın geliştirici web sitesi (yeni sekmede açılır). Ancak, bir uygulama geliştiricisi değilseniz, bunu önermeyiz. Bu erken betalar sorunludur ve iletişim, iş, eğlence ve daha fazlası için bağımlı olduğunuz cihaz için tasarlanmamıştır. İyi haber şu ki, genel (“daha kararlı” olarak okuyun) betalar muhtemelen sadece birkaç hafta uzakta.

Akıllı ev nasıl kurulur öğrenmek istiyorsanız TechRadar’da 2022 için en iyi cihazlar rehberi başlamanıza yardımcı olmak için.

genel-6