Reddit’teki oyunun geliştirme ekibiyle yapılan bir AMA’ya göre, Overwatch 2 destek kahramanları, Blizzard’ın oyunun ücretsiz oynanabilir sürümüne doğru ilerlemesi için “odak noktası”. Sistem tasarımcısı Gavin Winter, FPS oyunundaki diğer rollerdekilere kıyasla daha az sayıda destek kahramanına değinerek, “Destek kahraman dizilimin çeşitliliğe ihtiyacı olduğunu ve bunun ileriye dönük bir odak noktası olduğunu biliyoruz, ancak geliştirmeyi bırakamayız. popülerlikleri göz önüne alındığında hasar kahramanları. ”

konuşma ‘bana bir şey sor’ Reddit Soru-CevapWinter, ekibin her rolde eşit sayıda kahraman elde etmeyi aktif olarak sürdürmeyi planlamadığını, ancak “en kısa sürede daha fazla desteğe sahip olmanın” mevcut bir hedef olduğunu söylüyor. Overwatch 2’nin iki sezonda bir gelen yeni kahramanlarla sezonluk bir modele sahip olduğu duyurusunun ardından, oyun direktörü Aaron Keller, sezondan sonra gelen sonraki üç kahramandan ikisinin, iki kahramanın destek rolünde olduğunu söylüyor.

Olası yeniden çalışmalar hakkında konuşan Keller, Symmetra için yolda olan “eğlenceli değişikliklerden” bahsediyor ve bir sonraki Overwatch 2 beta’nın bunları içereceğini ve Moira için beta süresinin “yarısında” bir değişiklik sunacağını söylüyor. Takımın “Brigitte için, özellikle de ultisi için, oyuna lansman için girmeyi umduğumuz bazı değişikliklere baktığını” söyledi. Brigitte’in nihai oyunu Rally, sağladığı hızlı grup iyileştirmesinin zaman zaman bir ‘otomatik kazanma’ düğmesi gibi hissedebileceğini düşünen oyuncular arasında uzun zamandır bir tartışma konusu olmuştur.

Kıdemli kahraman tasarımcısı Josh Noh, ekibin bir maçın sonucu üzerinde önemli etkisi olabilecek, ancak kahramanın bireysel becerilerine bağlı olarak çeşitli şekillerde elde edilen çok çeşitli oyun tarzı seçenekleri sunmayı umduğunu söylüyor. “Geleceğin destek kahramanlarının mekanik becerilere daha fazla dayanabileceğini, diğerlerinin ise nişan almak gibi şeyleri test etmekten daha fazla ödüllendirici zamanlamaya ve konumlandırmaya yönelik olabileceğini” öne sürüyor.

Tam AMA ayrıca saldırı modu konumları gibi kaldırılan haritaların yeniden çalışılması olasılığına ilişkin tartışmaları da içerir (kısa cevap: “sadece uzak gelecekte” ve “çok fazla test olmadan olmaz”). Ekip, OW2 tanıtım fragmanı sırasında bir ekranda Hanamura’nın bir yük haritası olarak görünmesinin “sadece bir prototip” olduğunu ve haritanın oyun içinde bu biçimde mevcut olmadığını belirtiyor. Ancak, eski haritalar özel oyunlar için hala mevcut.

Yakın tarihli bir geliştirici blogu, en yeni Overwatch 2 kahramanının geliştirme sürecinden bahsetti ve Junker Queen’in tasarımının onun “acımasız kişiliğini” yansıttığını açıkladı. Bir sonraki Overwatch 2 beta yakında başlıyor, bu yüzden çok oyunculu oyunun uzun zamandır beklenen devam oyununun testinde nasıl yer alacağınızı bilmek ve önerilen bu değişikliklerden bazılarını kendiniz denemek istiyorsanız bu bağlantıyı kontrol ettiğinizden emin olun.oyun-2