Adobe, Apple çipleri için metaverse tasarım araçlarını elden geçirdiğini söyledi

Adobe Inc Salı günü yaptığı açıklamada, birkaçını elden geçirdiğini söyledi. aletler üzerinde iyi çalışmasını sağlamak için üç boyutlu içerik oluşturmak için Elma iPhone üreticisinin tescilli “M” serisi yongalarını kullanan Inc bilgisayarlar.

Adobe, uzun süredir fotoğrafçılık, grafik tasarım ve film gibi yaratıcı alanlarda yazılım sağlayan önemli bir oyuncu olmuştur. Ancak Adobe, video oyunlarında kullanılan üç boyutlu dünyaları ve nesneleri yapmak için daha fazla araç geliştirmek için çalışıyor. sanal evrenMeta Platforms Inc gibi şirketlerin, dijital içeriği gerçek dünyaya yerleştirmek için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanmayı umduğu yer.

Adobe, 2019 yılında Fransız firması Allegorithmic’i açıklanmayan bir ücret karşılığında satın aldığında Substance 3D adlı yazılım araçlarını satın aldı. Araç, “Frozen 2” gibi film yapımcılarının ve oyunların yarattıkları dijital nesneleri ahşap veya deri gibi çok çeşitli gerçekçi dokularla doldurmalarına yardımcı olur.

Adobe, yazılımı Apple’ın tescilli yongaları üzerinde çalışacak şekilde elden geçirdiğini söyledi; bu, Apple’ın kendine ait bir zemin kazanmasına yardımcı olması muhtemel bir hareket. Apple’ın dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarlar müzik prodüksiyonu gibi bazı yaratıcı alanlarda yaygın olarak kullanılırken, oyun geliştiricileri hala grafiklerin daha gerçekçi görünmesine yardımcı olan Nvidia Corp’un güçlü grafik yongalarıyla eşleştirilebilen bilgisayarlara güvenme eğilimindedir.

Ancak Adobe’nin kıdemli pazarlama müdürü Francois Cottin, Apple’ın yeni çiplerinin yeni grafik işleme gücü eklediğini ve Adobe’nin yeni yazılımda bundan tam olarak yararlanmayı planladığını söyledi.

Cottin, “Bu tür kullanım durumları için, uygulamadan çipe kadar dikey entegrasyon gerçekten çok önemlidir.” Dedi. “Geleceğe yönelik kullanım durumları konusunda Apple ile çok yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bence Substance 3D kesinlikle bunu temsil ediyor.”

Adobe Salı günü yaptığı açıklamada, Alman moda markası Hugo Boss ve dış mekan ayakkabı markası Salomon Group da dahil olmak üzere üç boyutlu içerik oluşturma araçları için yeni müşteriler kazandığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9